اخبار روز داخلی

قیمت خودرو اوایل تابستان به کف می‌رسد

به گزارش رسانه خبری موتوراویل، در مصاحبه‌ای که به تازگی با امیر حسن کاکایی کارشناس خودرو و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت داشته بود به کاهش قیمت خودرو در اوایل تابستان اشاره کرده است.

دلیل برهم ریختگی بازار خودرو

امیر حسن کاکایی معتقد است که سرمایه‌داران بزرگ با هدف هیجان‌زده کردن مردم، بازار خودرو را برهم زده‌اند. او در مصاحبه‌‌ای که به تازگی داشته، گفته است: یک ماه پیش، قیمت خودروها به ویژه خودروهای خارجی به یکباره بالا رفت و دلیل و منشا آن دقیقا مشخص نشد با اینکه خیلی‌ها معتقد بودند که دلیل اصلی این افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو فعالیت وب‌سایت‌ها است اما همین وب سایت‌ها هم مدیرانی دارند که آن‌ها با هدف و فکری خاص دست به چنین اقدامی زده‌اند تا در میان مردم هیجاناتی به وجود آورند.

او در ادامه صحبت‌هایش افزود: صعود قیمت خودرو تنها شامل خودروهای خارجی نمی‌شد چرا که هم خودروهای داخلی و هم خودروهای خارجی از یک ماه پیش حدود 40 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

در چند هفته اخیر بازار دلار آرام گرفته است و با وجود شرایطی که اکنون در آن قرار داریم، بازار سرمایه مجبور است که به بازار اقتصادی کشور اعتماد کند.

قیمت خودرو به یک باره کاهش می یابد

از این‌رو قیمت خودروهای داخلی و خارجی که به صورت ناگهانی افزایش پیدا کرده بود ،کاهش پیدا خواهد کرد و به حالت اولیه خود باز خواهد گشت و علاوه‌بر این خودروهای تولید داخل با کمک و تلاش دولت و شرکت‌های خودروسازی به بازار عرضه خواهند شد.

کاکایی ادامه داد: برای مثال از یک ماه پیش که به طور ناگهانی قیمت خودروهای داخلی و خارجی افزایش پیدا کرد، قیمت پراید 131 به 54 میلیون تومان رسید اما اکنون قیمت این خودرو به 50 میلیون تومان رسیده است.

البته این خودرو در حال دست وپنجه نرم کردن با مشکلات تولید است از این‌رو آنطور که انتظار می‌رفت به بازار عرضه نشد. دو مدل دیگر از این خودرو با توجه به کاهش قیمت خودرو در این روزهای اخیر به 43 میلیون تومان هم رسیدند.

پراید از 40 میلیون تومان پایین‌تر نمی رود

البته نباید انتظار داشت که قیمت پراید از 40 میلیون تومان پایین‌تر برود چراکه هزینه مواد اولیه این خودرو بر اساس دلار محاسبه می‌شود و با توجه به قیمت کنونی دلار نباید توقع داشته باشیم که قیمت آن از 40 میلیون تومان آن هم در شرایط فعلی کمتر شود.

قیمت خودرو
قیمت خودرو

امیر حسن کاکایی در ادامه افزود: با توجه به اینکه افزایش قیمت خودرو در یک ماه گذشته بازی بوده است که سرمایه‌داران با هدف هیجان‌زده کردن مردم به راه انداختند و با توجه به مشخص نبودن رفتارهای کلان اقتصادی نمی‌توان اکنون پیشنهاد خرید یا فروش خودرو را داد.

پیشنهاد سردبیر:بازار خودرو ایران با قیمت های گزاف دست و پنجه نرم می کند

البته برای کسانی که اکنون به خودرو نیاز دارند راهی جز پیشنهاد خرید خودرو نیست اما خرید یا فروش خودرو در چنین شرایطی برای سرمایه‌داران که این بازی را به راه انداخته‌اند مناسب نیست.

او در انتهای صحبت‌هایش گفت: تنها در عرض 2 هفته آینده به ویژه در اوایل تابستان شاهد کاهش قیمت‌ خودروها خواهیم بود به گونه‌ای که قیمت خودروها به کف خواهد رسید.

از این‌رو پیشنهاد ما به کسانی که در حال حاضر قصد خرید خودرو دارند این است که تا اوایل تابستان که با کاهش قیمت‌ها روبه‌رو خواهیم بود صبر کنند و آن زمان خودرو مورد نظر خود را خریداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا