اخبار روز داخلی

لوازم یدکی به صورت خرد از سوی خودروسازان عرضه می شود

مشکلات موجود در بازار خودرو و تحریم های به وجود آمده موجب شده تا تولید قطعات نیز با مسائلی رو به رو شود و همین امر عرضه لوازم یدکی را با مشکلی رو به رو کرد.

به گزارش رسانه صنعت خودرو موتوراویل به نقل از خودروبانک، به گفته علیرضا نیک آیین، رئیس اتحادیه مکانیسین های تهران آزادسازی واردات قطعات خودرو سبب شده که وضعیت بازار از لحاظ موجودی بهبود یابد اما قیمت لوازم یدکی همچنان به شدت بالا بوده و همین موضوع سبب شده که افراد از مراجعه به تعمیرگاه‌ها خودداری کنند.
به گزارش از موتوراویل به نقل از ایسنا، نیک آئین اظهار کرد فرمان، ترمز و سرویسهای جلوبندی اکثر خودروها با گذشت زمان احتیاج به تعمیر داشته و چون این قطعات از لحاظ امنیت و ایمنی خودرو بسیار مهم تلقی می شوند توصیه می شود حتما در راستای سرویس گیری و تنظیم شدن آن ها اقدام شود.

خبر مرتبط: راهنمای خرید قطعات یدکی در بازار لوازم جانبی خودرو در ایران


وی در ادامه در خصوص هزینه دستمزد تعمیر خودرو عنوان کرد که در سال گذشته دستمزد تعمیرکاران افزایش یافته اما در سال جاری در راستای حفظ حقوق مصرف کنندگان از افزایش دستمزدها جلوگیری شده است.
نیک آئین در انتها افزود شرکت های خودروسازی عمدتا به صورت قطره چکانی لوازم یدکی محصولات خود را به بازار عرضه می کنند و این در حالی است که در چند ماه آینده گارانتی خودرو ها تمام شده و از این رو باید فکری به حال عرضه قابل توجه لوازم یدکی به بازار کرد. اگر تصمیم سنجیده ای در این راستا گرفته نشود در ماه های آینده بازار شرایط نا مناسبی را در پیش خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا