اخبار روز داخلی

تایید نرخ جدید معاینه فنی خودروها

معاینه فنی چند سالی است که در کشور برای تمامی خودروهای سبک و سنگین الزامی و به خاطر آلودگی وحشتناک محیط زیست یک امر واجب و لازم الاجرا می باشد.

معاینه فنی چیست؟

معاینه فنی یک نوع تست و بررسی سلامت خودرو می باشد که برگه آن باید مانند مدارک مهم خودرو همیشه همراه راننده باشد و عدم نداشتن این برگه،شامل جریمه برای خودرو می گردد.البته خاطر نشان می گردد که اخذ برگه معاینه‌فنی برای خودروهای که عمر آناه زیر 5 سال است،الزامی نیست و نداشتن آن مشکلی ایجاد نمی کند.

آقای دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری با ابلاغ نرخ جدید معاینه فنی خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین به وزرای کشور و راه و شهرسازی، نرخ تجدید را اعلام کرد.

به گزارش وب سایت رسانه صنعت خودرو موتوراویل به نقل از Car.ir، بر اساس این مصوبه، نرخ معاینه‌فنی خودروهای سبک بنزینی بابت آزمون آلایندگی ایمنی و صوتی ۳۷ هزار تومان است.

پیشنهاد سردبیر:کاهش 40 تا 50 درصدی نرخ خودرو در آینده

 

همچنین نرخ معاینه‌فنی خودروهای سبک دو گانه سوز ۵۹ هزار تومان تعیین شد به این ترتیب که بابت آزمون آلایندگی و ایمنی ۳۷ هزار تومان، بابت بازرسی چشمی قطعات گازسوز خودرو (به جز مخزن گاز) ۱۰ هزار تومان و به منظور بازرسی فنی مخزن سی ان جی ۱۲ هزار تومان از رانندگان این خودروها دریافت می‌شود. هزینه معاینه‌فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین گازوئیلی بابت معاینه فنی ۵۷ هزار تومان تعیین شده است.

معاینه فنی

برای معاینه فنی خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازسوز نیز ۷۹ هزار تومان تعیین شده است؛ به این ترتیب که رانندگان این نوع خودروها بابت تست آلایندگی ۵۷ هزار تومان، معاینه‌چشمی قطعات گازسوز (غیر از مخزن) ۱۰ هزار تومان و بازرسی مخزن سی ان جی ۱۲ هزار تومان پرداخت می‌کنند.

گفتنی است مراکز معاینه‌فنی خودروهای سبک تحت نظارت شهرداری‌ها و مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین تحت نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای (وزارت راه و شهرسازی) فعالیت می‌کنند.

خاطرنشان می‌شود بر اساس مصوبه جدید هیئت وزیران، مراکز معاینه‌فنی از دریافت هر مبلغ دیگر تحت هر عنوانی منع شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا