اخبار روز داخلی

ناایمنی خودروها در چند سال‌ آینده افزایش می یابد

رئیس پلیس راهور درباره تاثیر کیفیت خودرو در تصادفات و تلفات جاده ای گفت: حتماً آسیب های خودرو به سرنشینان به دلیل ناایمنی خودروها تا چند سال آینده افزایش می یابد و مشکلاتی در پی دارد. مشکلاتی بسیار جدی و جبران ناپذیر که در آینده هم می تواند تأثیر سوی خود را داشته باشد. همچنان با موتوراویل همراه باشید.

به گزارش رسانه خبری موتوراویل به نقل از ایرنا، سردار سیدکمال هادیان‌فر افزود: اکنون واردات خودروهای ایمن خارجی منع شده است. قطعات این خودرو ها نیز به درستی وارد نمی شود همچنین قطعات خودروهای داخلی هم به خوبی تامین نمی شود. این روند در آینده زیان های بسیاری برای تصادفات در پی خواهد داشت.

خبر مرتبط: خودروسازان داخلی به تولید ناقص روی آوردند

سرهنگ هادیان فر ادامه داد: جلسه ای طی چند روز گذشته با خودروسازان در خصوص تاثیر کیفیت خودرو در تصادفات و تلفات جاده ای برگزار شده است.

هادیان فر اضافه کرد: اگر ایمنی خودرو بالا باشد میزان جراحت و آسیب افراد هم کمتر می شود در واقع، هر قدر ایمنی خودروها بالاتر باشد، تصادف فوتی به تصادف خسارتی تبدیل می شود و از سویی دیگر از تعداد فوتی ها کاسته و به تعداد مجروحان افزوده می شود. بنابراین به جرأت می توان گفت که ایمنی خودرو امر بسیار مهمی است که باید مورد توجه تمامی ارگان های درگیر قرار گیرد.

رئیس پلیس راهور گفت: خودروسازان محدودیت ها و مشکلات خود را دارند؛ شرایط کشور هم به گونه ای نیست که واردات خودرو آزاد شود زیرا شورای اقتصاد به دلیل مشکلات ارزی این واردات خودرو را ممنوع اعلام کرده است اما به هر روی این روند آن گونه که پیش می رود در چند سال آینده آسیب هایی در پی خواهد داشت. همچنین که گفته شد به دلیل محدودیت هایی که برای خودروسازان در شرایط کنونی فراهم شد باید راهکارهایی سنجیده شود تا بتوان جلوی آسیب های جدی را گرفت.

منبع
irna

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا