اخبار روز داخلی

واردات خودروهای لوکس توسط سیاسیون آزاد است

واردات خودروهای لوکس توسط سیاسیون آزاد است. متاسفانه در چند سال گذشته واردات خودرو در کشورمان با معضلات بسیاری رو به رو شد و همین امر واردکنندگان را به ستوه آورد و قیمت خودروها نیز سربه فلک کشیده شد. اما به نظر می رسد برخی اقشار می توانند به سادگی واردات خودرو آن هم از نوع لوکس داشته باشند. خودروهای لوکسی که با حجم موتور 2500 سی سی و قیمتی بالغ بر 40 هزار دلار دارد. در ادامه همچنان با motoroil همراه باشید.

به گزارش رسانه صنعت خودرو موتوراویل، به نقل از Car.ir، هیئت وزیران در بخشنامه‌ای خطاب به وزارت خانه‌های امور خارجه، اقتصاد و صنعت و معدن و تجارت، مجوز واردات خودروهای سواری با حجم موتور بیش از 2500 سی سی و بیش از 40 هزار دلار برای نمایندگی‌های سیاسی را صادر کرد.

هیئت وزیران در جلسه 1398/3/23 به پیشنهاد وزارت خارجه در تاریخ 1397/10/10 و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ایران تصویب موارد مذکور کرد.

واردات خودروهای لوکس توسط سیاسیون

1- اشخاص موضوع قانون راجع به اجازه ورود اتومبیل های نمایندگی های سیاسی و کنسولی مقیم ایران و اعضای رسمی آنها با رعایت ترتیبات مقرر در قانون یادشده و سایر ضوابط فنی واردات خودرو، مجاز به  واردات خودروهای سواری بیش از 2500 سی سی و بیش از 40 هزار دلار می‌باشند. شرایطی که توسط هیئت وزیران به تایید رسیده است.

2- حقوق ورودی، خودروهای مذکور، در زمان واگذاری، بر اساس ماخذ ورود خودرو پس از کسر استهلاک مربوط محاسبه خواهد شد.

3- فروش خودروهای مذکور در داخل کشور به افراد ایرانی و غیر با رعایت قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مالیات بر ارزش افزوده به استثنای  شروط حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی و و بالاتر از 40 هزار دلار و سال ساخت مجاز است. پس حجم موتور، سال ساخت و قیمتی بالاتر از 40 هزار دلار شروطی است که بر تعیین مالیات تأثیر خواهد داشت.

این تصویب نامه جایگزین تصویب نامه شماره 107823/ت 55210 مورخ 1397/8/15 می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا