اخبار روز داخلی

کاهش 40 درصدی قیمت وارداتی ها با آزاد شدن واردات

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو معتقد است با ازاد شدن دوباره واردات خودروهای خارجی، قیمت ها 40 درصد افت خواهد کرد. سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: افزایش قیمت هم در محصولات داخلی و هم خارجی داشته‌ایم. برای جلوگیری از ایجاد بازار آشفته باید عرضه به‌صورت مناسب انجام شود ضمن این‌که اگر حتی اسمی از آزادسازی واردات بیاید قیمت‌ها ۴۰ درصد افت می‌کند.

افزایش قیمت خودرو به صورت ساعتی

قیمت‌های خودرو در حال حاضر به‌صورت ساعتی تغییر می‌کند و از 18 فروردین که خرید و فروش ها دوباره از سر گرفته شده اند، پراید در حدود ۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ حدود ۲۱ میلیون تومان و سمند نزدیک به ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته اند و قیمت محصولات مونتاژی مانند سراتو از ۲۴۵ میلیون تومان به ۲۹۰ میلیون تومان یا خودرویی مانند پژو ۲۰۰۸ از ۲۷۰ به ۳۴۰ میلیون تومان افزایش رسیده است.

وی درباره تحویل خودروهای فروش فوری تولیدکنندگان داخل نیز معتقد است که این رویه عرضه یک ماهه که تحویل آن به 45 روز نیز می رسد، عملا دردی را دوا نمی کند و اگر خودروسازان به دنبال کاهش قیمت ها هستند باید تحویل خودروها را به 20 الی 25 روز برسانند تا شرایط بازار تغییر کند.وی در پایان اشاره‌ای به بحث خودروهای وارداتی کرد و گفت وضعیت قیمت وارداتی‌ها نیز همانند خودروهای داخلی است و با افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

قیمت محصولات داخلی تحت تأثیرقیمت خودروهای وارداتی

به‌طورکلی قیمت خودروهای وارداتی تحت تأثیر از قیمت محصولات داخلی است. تمامی خودروهای وارداتی نسبت به ۱۸ فروردین حداقل ۸۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند. باید این نکته را گفت که اگر اسم آزادی واردات خودرو بیاید قیمت‌ها تا ۴۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. واردات خودرو در سال 1396 بسته شد و هرچند قرار بود تا پس از چند ماه، دوباره از سر گرفته شود اما دولت به بهانه جلوگیری از خروج ارز از کشور هیچگاه اجازه واردات مجدد را نداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا