اخبار روز داخلی

معرفی محصولات روشنایی خودرو در بازار قطعات ایران

همانطور که حتما اطلاع دارید  برای خودروهای کره ای و گران قیمت نیز چراغ های لامپی و LED باعث تمایز واژه هایی چون فول آپشن و لوآپشن می شوند که در نهایت منجر به اختلاف قیمتی فاحش در بین دو خودروی یکسان از یک کمپانی می گردد. از این رو آپشن های نورانی و همینطور قطعات آنها در بازار از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند که در این مطلب سعی می کنیم به معرفی برخی از آنها بپردازیم.

آپشن های نورانی

محصولات روشنایی خودرو
محصولات روشنایی خودرو

در بازار قطعات امروزه چراغ های LED و سپس هدلایت ها حرف اول را می زنند و به عنوان جانشینان بر حق لامپ های زنون و گازی در بازار شناخته می شوند.

البته در این قسمت باید حتما اشاره کرد که حتی لامپ های LED به همراه هدلایت ها نیز خود در حال پوست اندازی بوده و نسل جدید آنها در بازار عرضه می شود و دیگر مدلهای قدیمی آنها مورد استقبال قرار نمی گیرد.

آشنایی با هدلایت ها

 در مورد هدلایت ها باید گفت به صورت آنی و درجا پر شده و بیشترین نور را در اختیار راننده می گذارند و دیگر مانند لامپ های زنون نیاز به اتلاف وقت جهت پر شدن ندارند.  اما در مورد بزرگترین وجه تمایز هدلایت های نسل جدید با چراغ های زنون باید گفت که هدلایت دارای یک فن پشت لامپ بوده که مانع از گرم شدن و سوختن آن می شود و به شکل نوعی تهویه عمل می کند.

همچنین باید گفت دیگر در این نسل از چراغ ها خبری از پلک زدن های ناگهانی نبوده و از طرفی اکثر آنها فاقد ترانس هستند.

محصولات روشنایی خودرو
محصولات روشنایی خودرو

در مورد لامپ های COB نیز باید گفت این لامپ ها که از صفحه های روشنایی متعددی در کنار هم ساخته شده اند و در سایزها و اندازه های مختلفی در بازار ارائه می شوند، مختص صندوق عقب و جایگزین لامپ های سقفی انواع خودرو می باشند.

میزان روشنایی این لامپ های به جرات می تواهن گفت حتی تا 5 برابر بیشتر از لامپ های معمولی بوده و به هیچ عنوان گرم نمی شوند.

محصولات روشنایی خودرو
محصولات روشنایی خودرو

چراغ های ولکام و لوگو لایت ها نیز از جمله نسل جدید لوازم روشنایی در این بازار به شما می آیند. چراغ های ولکام اکثرا در زیر درب خودرو نصب شده و لوگوی برند مورد نظر شما را از قسمت انتهایی در بر روی زمین نمایان می کند.

لوگو لایت

لوگو لایت ها نیز لوگوهای برندهامورد نظر شما هستند که قابل نصب شدن به جای لوگوی اصلی و فابریک خودرو در جلو پنجره و صندوق عقب هستند و از طرفی می توان در صورت لازم نداشتن آنها، به راحتی لوگولایت ها را خاموش نمود.

 محصولات روشنایی خودرو در بازار قطعات ایران
محصولات روشنایی خودرو در بازار قطعات ایران

ال وایرها نیز جزو محصولات روشنایی جدید بازار است که به صورت متری در بازار قابل خریداری بوده و باید توسط فرد ماهری نصب شود. این رشته ای از نور قادر است به تمامی نقاط داشبود خودروی شما چسبیده و بلافاصله بعد از استارت زدن فضای درون اتاق را روشن کنند. طیف رنگی آنها در چندین نوع بوده و حتی در نمونه های گران تر میزان روشنایی آنها قابل تنظیم است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا