اخبار روز داخلی

جریمه‌های کاغذی به‌زودی منسوخ می‌شوند…

 

سرهنگ ‘محمد پور شمس’ امروز طی مصاحبه با خبرگزاری‌ها در مورد به تاریخ پیوستن جریمه‌های کاغذی و تسلیمی به رانندگان بیان داشت: ازاین‌پس دیگر هیچ راننده‌ای، قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید به‌جای سیستم کاغذی دستی و سنتی بکار گرفته خواهد شد.

وی به مزیت‌های این سیستم جدید و ازجمله آنلاین بودن آن اشاره کرد و اظهار داشت: تسریع در اعمال قانون، ازجمله مهم‌ترین مزیت این سیستم است که در آن به‌طور هم‌زمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی‌های گذشته و توقیفت احتمالی خودرو را نشان می‌دهد.

سرهنگ پور شمس، ارسال فوری پیامک جریمه در همان زمان توقف خودرو توسط پلیس را مزیت دیگر آن دانست و یادآور شد: تا الآن بعضاً برخی از رانندگان از جریمه‌های صادرشده بی‌اطلاع بودند و ازاین‌رو پیگیر پرداخت جریمه خود نمی‌شدند.

خلافی
خلافی

به گفته وی در این سیستم، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، پیامک می‌شود و راننده یا مالک خودرو می‌تواند در همان لحظه، آن را از طریق سامانه 120 پلیس راهور پرداخت نماید.

رئیس پلیس راهور استان یزد، بازدارندگی باهدف کاهش تخلفات و ایجاد جو روانی مثبت برای رانندگان برای اطلاع از میزان جرائم و پرداخت آن را از مزایای دیگر این سیستم اعلام کرد.

وی ادامه داد: این سیستم هم شامل آن دست از خودروهایی که برای اعمال قانون متوقف می‌شوند و هم آن‌هایی که رد می‌شوند را شامل می‌شود.

سرهنگ پور شمس، کاهش خطای انسانی را مزیت دیگر این طرح اعلام و به رانندگان توصیه کرد: در صورت فروش یا خرید خودرو بلافاصله به مراکز تعویض پلاک برای تعویض پلاک خودرو خود مراجعه کنند زیرا تمامی خلافی‌های وسیله نقلیه و نمرات منفی برای مالک پلاک خودرو پیامک می‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکلی، مالک پلاک باید جوابگوی مراجع قانونی مربوطه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا