اخبار روز داخلی

پراید در حوالی مرز 50 میلیون تومان

اوضاع نابسامان قیمت خودرو و لوازم یدکی در این روزها سر به فلک گذاشته است و روند صعودی قیمت خودروها دوباره آغاز شده است. این روند افزایشی که همراه با بالا رفتن قیمت ارز و دلار همراه شده است، منجر به افزایش چند میلیون تومانی برخی اکثر خودروهای تولید داخل شده و کار به جایی رسیده است که برخی از خودروها مثل دنا دچار افزایش قیمت 8 تا 10 میلیون تومانی شده اند.

اما قیمت پراید هم که به نوعی معیار و شاخص بازار خودروهای تولید داخل شده است به بالای 50 میلیون تومان رسیده و این در حالیست که خرید و فروش به شدت در حال رکود است و عملا قیمت ها بدون پشتوانه و خریدار افزایش پیدا کرده اند.

اما نکته جالب اینکه با وجود رویه افزایشی قیمت ها و بالا رفتن نرخ خودروها، باز هم دلالان و فروشندگان علاقه ای به فروش خودروها ندارند و دلیل آن را افزایش مداوم قیمت خودرو می دانند. به این ترتیب قیمت سایپا ۱۱۱ سفید که طرفداران زیادی دارد در بازار ۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه می شود. هم چنین نمایشگاه‌داران برای سایپا ۱۳۱ نرخ ۴۶ میلیون و پانصد هزار تومان تا ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را ارائه می‌دهند و سایپا ۱۳۲ سفید نیز حدود ۴۹ میلیون تومان نرخ خورده است.

ضمن این که سایپا ۱۳۲ در رنگ‌هایی جز سفید نیز حدود ۲۰۰ هزار تومان بیش از این رقم فروخته می‌شود. اما در این میان محصول خاص سایپا یعنی وانت بار سایپا ۱۵۱ که ارزان‌ترین مدل پراید به شمار می رود نیز در حدود ۴۵ میلیون تومان عرضه می‌شود. فعالان بازار می‌گویند فروشندگان چند روزی است پا پس می‌کشند و همین مسئله سبب شده است تقاضای اندک موجود در بازار نیز جواب درخور نگیرد و در نتیجه قیمت‌ها افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا