اخبار روز داخلی

افزایش قیمت گاز طبیعی در انتظار خودروها

درحالی‌که تا چند ماه پیش برای تشویق مالکان خودروها به گازسوز کردن و استفاده از این سوخت طبیعی گفته می‌شد که تا پنج سال افزایش قیمتی برای CNG اتفاق نخواهد افتاد، به‌تازگی خبرهایی از افزایش قیمت این سوخت به گوش می‌رسد.

درحالی‌که در اواخر دهه هشتاد شمسی علاقه و کشش زیادی به گازسوز کردن خودروها در پی افزایش قیمت بنزین پیش‌آمده بود اما مشکلاتی که این سوخت برای پیشرانه خودروها ایجاد می‌کرد باعث شد تا تب استفاده از آن به‌شدت کاهش پیدا کند و به‌سرعت صف‌هایی که حتی به چند کیلومتر در پشت جایگاه‌های CNG می‌رسید به چند متر تقلیل پیدا کند.

حمید قاسمی مدیر طرح CNG در کشور اعلام کرد که از ابتدای خردادماه شاهد افزایش قیمتی در حدود 9 درصد یعنی برابر با 39 تومان را برای این گاز طبیعی شاهد خواهیم بود. ضمن اینکه دولت نیز برای تشویق مالکان خودروهای دوگانه‌سوز به استفاده بیشتر از این سوخت، مبلغی به میزان 300 هزارتومان به‌صورت یارانه برای آن‌هایی که نیاز به تعویض مخزن دارند، پرداخت می‌کند.

اما برای خودروهای عمومی پرمصرفی که هنوز به‌صورت بنزینی فعالیت می‌کنند نیز، قرار است تا به‌طور میانگین مبلغی در حدود 2.5 میلیون تومان برای گازسوز کردن آن‌ها وام اعطا شود. به این منظور مالکین وانت‌بارها، نیسان‌ها و تاکسی‌های عادی و اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی https://www.irngv.ir  برای ثبت‌نام دریافت وام کم‌بهره تبدیل خودرو اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا