اخبار روز داخلی

خودروهای مطرح چینی در بازار چه تجهیزاتی را در اختیار شما می‌گذارند

آشنایی بیشتر با لیفان X50 و 620

به جرأت می‌توان گفت خودروهای چینی را  می‌توان رقیبی سرسخت در بازار ایرانی برای خودروهای وطنی در نظر گرفت. در این مطلب شما را با تجهیزاتی که با خرید خودروهای چینی دریافت می‌کنید، آگاه خواهیم کرد. با خودروهای لیفان X50 و 620 آشنا می‌شویم.

لیفان X50 دنده‌ای

لیفان x50
لیفان x50

با کاهش چشمگیر ثبت سفارش خودروهای صفر می‌توان گفت در حال حاضر اثری از لیفان X50  صفر کیلومتر در بازار دیده نمی‌شود اما در بازار آزاد می‌توانید تعداد زیادی X50 صفر کیلومتر پیدا کنید که در نمونه‌های مجهز به گیربکس 5 سرعته دستی، قیمت بالغ بر 80 میلیون تومان دارند.

البته لیفان X50  با گیربکس‌های دنده‌ای و اتوماتیک، به جز نوع دنده، در سایر موارد کاملاً با هم یکسان بوده و از آپشن‌های مشابهی نیز بهره می‌برند. از جمله مهم‌ترین آپشن‌های X50 می‌توان به مواردی همچون سیستم صوتی مجهز به پورت‌های USB ، AUX و 4 عدد بلندگو، روکش چرمی صندلی‌ها، کامپیوتر سفری، دی لایت، سانروف، کنترلرهای سیستم صوتی روی غربیلک فرمان، سیستم ترمز ABS+EBD به همراه سیستم ترمز کمکی ( BAS ) و 2 عدد ایربگ اشاره کرد که فهرست قابل قبول و راضی‌کننده‌ای است اما جای خالی مانیتور در آن احساس می‌شود.

لیفان 620  

لیفان 620
لیفان 620

لیفان 620 نیز ماجرایی شبیه به دیگر محصول لیفان یعنی X50 دارد و البته مدتی است که تولید آن متوقف شده اما کماکان تعدادی از نمونه‌های صفر کیلومتر آن در بازار آزاد موجود بوده و با قیمت حداقل 200 میلیون تومان قابل خریداری هستند.

620 ابتدا با پیشرانه 1.6 لیتری روی خط تولید کرمان‌موتور رفت اما پس از مدتی، تولید نمونه 1.6 لیتری متوقف شده و نمونه 1.8 لیتری با پسوند تلنت (Talent) به بازار آمد. 620 تلنت از نظر میزان آپشن‌ها نیز نسبت به نمونه 1.6 لیتری ارتقا یافته و روی آن تجهیزاتی همچون سیستم DVD پلیر مجهز به 6 عدد بلندگو، سانروف، نویگیشن ( GPS )، دوربین دید عقب، غربیلک فرمان تلسکوپی ( با قابلیت تنظیم عمق )، تهویه مطبوع دستی، سنسور نور، سنسور پارک عقب، سیستم هشدار دهنده وضعیت لنت ترمز، روکش چرمی صندلی‌ها، پاور ویندوز، سیستم ترمز ABS+EBD و 2 عدد ایربگ نصب شده‌است که برای یک خودرو با قیمتی در حدود 85 میلیون تومان برای مدل‌های 1392 تا 1395، تا حد زیادی قانع‌کننده به نظر می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا