اخبار روز دنیای موتورسیکلت

جلیقه هوشمند ضد ضربه از راه رسید

به گزارش رسانه خبری موتوراویل (Motoroil) به نقل از نیواطلس، یک شرکت ایتالیایی از تولید جلیقه هوشمند ضد ضربه ای خبر داده که در مقایسه با نمونه های مشابه تا هفت برابر بیشتر در برابر شوک و ضربه شدید مقاوم است.این جلیقه به طور ویژه مناسب استفاده توسط موتورسواران است تا از آنها در برابر تصادف‌های شدید و ضربات ناگهانی حفاظت کند.

امروزه در بسیاری از کشورهای پر جمعیت،موتورسیکلت یک وسیله پر مصرف محسوب می گردد و در کشورهایی که مردم آنجا از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی ندارند،برای حمل و نقل از موتورسیکلت به وفور استفاده می کنند.

همچنین در برخی از کشورهای پیشرفته مانند هلند برای کاهش آلودگی هوا،استفاده از موتورسیکلت و دوچرخه یک فرهنگ برای مردم شده است.این وسیله پر مصرف،بسیار خطرناک نیز می باشد و به تن داشتن یک جلیقه استاندارد،امر مهمی برای راندن تلقی می گردد.

شرکت Dainese و تولید جلیقه هوشمند

جلیقه یادشده به شکلی منعطف تولید شده و شرکت Dainese مدعی است این محصول در ۹۹.۹۹ درصد از موارد در برابر تصادم و ضربات شدید از افراد حفاظت می‌کند و جلوی واردشدن آسیب‌های شدید را به بدن می‌گیرد.

امکانات جلیقه هوشمند

جلیقه یادشده از کیسه هوای هوشمندی برخوردار است که در زمان برخورد بلافاصله فعال می‌شود. همچنین 7 حسگر هم بر روی آن نصب شده تا با حداکثر سرعت وقوع حادثه مورد شناسایی قرار گیرد.

جلیقه هوشمند

پیشنهاد سردبیر:موتورهای کروزر جهان و معرفی دو مدل از قوی ترین و سریع ترین نوع آن

از جمله این حسگرها می‌توان به جی پی اس، شتاب سنج، ژیروسکوپ و غیره اشاره کرد. این حسگرها حتی اگر فردی بر روی موتور ثابت نشسته باشد و ناگهان از پشت وسیله نقلیه ای به او برخورد کند به سرعت عمل کرده و کیسه‌های هوا را فعال می‌کنند.

از جمله دیگر مزایای این کیسه هوا می‌توان به تهویه مناسب بدن برای جلوگیری از عرق کردن، ضد آب بودن و ضرورت شارژ کردن آن بعد از هر ۲۶ ساعت استفاده اشاره کرد. برای شارژ این ژاکت باید از پورت یو اس پی آن استفاده کرد. قیمت این محصول ۶۹۹ دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا