اخبار روز دنیای موتورسیکلت

رونمایی از موتورسیکلت xDrive بی‌‌ام‌و در آینده

کمپانی بی‌ام‌و همیشه در دنیای موتورسیکلت پیشرو در ساخت تکنولوژی‌ها جدید و ارائه بهترین موتورسیکلت ممکن در کلاس‌های مختلف به مشتری است. این کمپانی در کلاس‌های کروزر، نیکد، آفرود و … همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و این بار با یک سنت شکنی غیر منتظره و البته بسیار سودمند، دنیای موتورسیکلت را دگرگون کرده است. موتورسیکلت xDrive بی‌‌ام‌و تغییری شگرف در این صنعت ایجاد می‌کند.

تکنولوژی‌ که مطمئنا در ساخت موتورسیکلت‌های آینده در برندهای مختلف به‌کار گرفته خواهد شد و به عنوان پرشی رو به جلو برای کل صنعت موتورسیکلت محسوب می شود. برای شروع باید گفت شاید برخی از شما ممکن است قابلیت‌ها و انعطاف‌پذیری سیستم xDrive بی‌ام‌و را در خودروها و یا شاسی بلندهای خود تجربه کرده باشید. برای افرادی که به دنبال رانندگی درگیر کننده هستند، کشش اضافی یک موضوع مهم است. هم‌اکنون برای اولین بار سیستم xDrive را می‌توان در بایک ادونچر بی‌ام‌و مشاهده کرد و مهم‌تر از همه اینکه این سیستم را می‌توان خاموش هم کرد. انجام این کار به هیچ عنوان سخت نیست و تنها می‌توان با فشردن یک دکمه روی فرمان موتورسیکلت آن را از مدار خارج کرد.

9 7

گفتنی است؛ موتورسیکلت xDrive بی‌‌ام‌و به یک پیشرانه هیبریدی نیز مجهز است که هم می‌تواند در مصرف سوخت آن صرفه جویی کند و هم به میزان 45 اسب بخار به قدرت نهایی این غول تکنولوژی اضافه نماید. با تولید این محصول در آینده‌ای نه چندان دور، منتظر تحول عظیمی در ساخت موتورسیکلت در دنیا باشید.

مدلی که برای اولین بار میزبان این سیستم شده است، R 1200 GS نام دارد که با یک پیشرانه هیبریدی می تواند 170 اسب بخار نیرو تولید کند و تا حدودی می‌تواند مانند سیستم بازیابی انرژی در خودروهای F1 و یا پیشرفته امروزی که از برق به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کنند، نیروی هدر رفته در اثر ترمزگیری را در باتری خود ذخیره کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا