اخبار روز دنیای موتورسیکلت

معرفی موتورسیکلت خودران بی‌ام‌و

در حالی که همچنان اتومبیل‌های خودروان به سرانجام معلومی دست پیدا نکرده‌اند، حالا از باواریا خبر می‌رسد که شرکت بزرگ بی‌ام‌و توانسته به تکنولوژی کامل موتورسیکلت‌های خودران دست پیدا کند. طبق گفته‌های بخش موتوراد  BMW، هدف از تولید این موتورسیکلت پیش بینی رفتار راننده و همچنین حفظ ایمنی هر چه بیشتر سرنشینان است. دو چالش اصلی طراحان این تکنولوژی که روی موتورسیکلت مشهور R1200GS عملیاتی شده است، حفظ بالانس خودکار موتورسیکلت و همچنین قدرت پیش بینی این تکنولوژی از مسیر پیش رو است که به نظر می‌رسد این پروژه با موفقیت کامل تست و اجرایی شده است. برای حفظ تعادل این موتورسیکلت از جدیدترین ژیروسکوپ‌های دنیا استفاده شده است تا وزن موتورسیکلت به شکل کامل بین دو طرف بدنه توزیع شود.

مدیران این بخش خاطرنشان کردند که نسل جدید موتورسیکلت خودران بی‌ام‌و می‌تواند شرایط خطرناک را هم به درستی تشخیص داده و قبل از بروز حادثه عکس العملی مناسبی از خود نشان دهد. گفتنی است؛ پرچمدار این تکنولوژی شرکت یاماها بوده که پیش از این موتورسیکلتی را طراحی کرده بود که می‌توانست یک دور پیست را حتی سریع‌تر از راننده مشهور موتو جی پی، والنتینو روسی بپیماید. همچنین پیش بینی می‌شود سیستم‌های ایمنی مرسوم روی خودروهای امروزی مانند کروزکنترل تطبیقی و دستیار حفظ وسیله نقلیه بین خطوط نیز برای موتورسیکلت بی‌ام‌و در آینده نزدیک عملیاتی شود.

4 17

طبق گفته کارشناسان بخش موتوراد بی‌ام‌و، هدف از طراحی چنین وسیله نقلیه‌ای موتورسیکلت خودران نیست و تمرکز بیشتر برای پیش بینی رفتار آینده در حین سواری و در نهایت نجات دادن او از خطرهای احتمالی است بدین نحو که کامپیوترهای جاسازی شده و هوش مصنوعی موتورها بتوانند در هر لحظه چندین هزار بار عکس العمل راننده را محاسبه کرده و او را از تمام خطرهای احتمالی آگاه و یا خودشان فرمان موتورسیکلت را به دست گرفته و به شکل کاملا ایمن تا انتهای مسیر راکب را همراهی کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا