اخبار روز دنیای موتورسیکلت

با مشخصات هارلی دیویدسون برقی بیشتر آشنا شوید

این خبر که هارلی دیویدسون برقی را به شما معرفی می‌کند، نام این مدل خاص از برند هارلی، LiveWire است که تنها موتورسیکلت الکتریکی این کمپانی به شمار می‌رود و در سال 2018 از سوی این کمپانی مشهور دنیای موتورسیکلت به نمایش گذاشته شد که حالا به شکل رسمی قرار است این موتورسیکلت 30 هزار دلاری وارد خیابان‌ها شود.

آزمون و خطای هارلی

 

هارلی دیودسون برقی
هارلی دیودسون برقی

ابتدا چندین نمونه آزمایشی از LiveWire برای آزمون‌های جاده‌ای در آمریکا و سپس در اروپا و کانادا ساخته شد. کیت واندل مدیر عامل شرکت می‌گوید: LiveWire با دیگر محصولات هارلی دیویدسون متفاوت بوده و برای جذب افرادی که در محدوده سنی 18 تا 35 هستند و زنان و یا آمریکایی‌های آفریقایی تبار ساخته شده است.

LiveWire از سوی کمپانی معرفی شد که تا قبل از آن با محصولاتی حجیم، گران قیمت و سنگین شناخته می‌شد لذا می‌توان آن را انقلابی از سوی هارلی دیویدسون به حساب آورد.

هارلی دیودسون برقی
هارلی دیودسون برقی

در این موتور سیکلت نکته‌ای که بسیار غیر معمول بوده این است که برخلاف دیگر رقبا پیشرانه آن به صورت طولی نصب شده و نیروی تولیدی توسط یه چرخ دنده مخروطی شکل، به چرخ عقب منتقل می‌شود.

صدا در موتور سیکلت های هارلی دیویدسون نقش بسیار کلیدی برعهده دارد، به همین دلیل بیل دیویدسون، مسئول موزه هارلی دیویدسون و نوه بزرگ ویلیام دیویدسون بنیان گذار کمپانی در این باره می‌گوید که این کمپانی یک صدای مناسب و منحصربفرد برای موتور سیکلت های برقی خود انتخاب کرده است و انحصاراً آن را از انجین های بنزین سوز دیگر محصولاتش اقتباس کرده است. بیل دیویدسون می‌گوید صدایی که ما به دنبال آن بودیم، بسیار خاص بوده و صدایی شبیه به یک جت جنگنده دارد.

دیگر آپشن های هارلی برقی

هارلی دیودسون برقی
هارلی دیودسون برقی

دیگر ویژگی‌های موتورسیکلت الکتریکی هارلی دیویدسون عبارتند از: فریم شاسی آلومینیومی، موتور الکتریکی AC که می‌تواند 74 اسب بخار  نیرو تولید کند. سرعت LiveWire  به حداکثر 95 مایل بر ساعت به صورت الکترونیکی محدود شده است.

رینگ‌های در نظر گفته شده برای LiveWire در جلو 17 و در عقب 18 اینچ قطر داشته و انتقال قدرت به صورت مستقیم از انجین به چرخ‌ها انجام می‌شود. ضمن آنکه می‌توان تا 110 مایل با آن رانندگی کرد و میزان باتری، مسافت طی شده و حتی لوکشن موتورسیکلت را هم با تلفن همراه هوشمند مشخص کرد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا