اخبار روز دنیای موتورسیکلت

نگاهی به آینده کلاه ایمنی موتورسواران

قرار است تا اواخر سال جدید میلادی دنیای کلاه‌های ایمنی مختص موتورسواری نیز به صورت فراگیر در این رشته و خصوصا در اروپا با اتخاذ استانداردهای جدید که از سوی سازمان ایمنی و حمل و نقل اتحادیه اروپا وضع شده‌اند، دگرگون شود. همواره داشتن کلاه ایمنی هنگام موتورسواری یکی از ملزومات اولیه این وسیله نقلیه دوچرخ محسوب می‌شود، اما اگر تجربه استفاده از کلاه ایمنی را داشته باشید، حتما با عرق کردن سر و ژولیده شدن موهای خود خصوصا در شش ماهه نخست سال آشنا هستید. اما به تازگی پس از آزمایش‌های فراوا،ن سرانجام کلاه‌های ایمنی نیز پس از سالیان متمادی دچار دگرگونی شدند.

5 13

شرکت لایموپ که بانی تولید این کلاه ایمنی است، در این باره می‌گوید که این کلاه حتی در سال آینده دارای سیستم عامل نیز خواهد شد که به عنوان دستیار صوتی نیز می‌تواند در اختیار راکب باشد. این کلاه ایمنی به خوبی هوای داخل کلاه را تهویه کرده و اطلاعات مختلفی را نظیر سرعت، جهت یابی مسیر و …. را در اختیار راننده می‌گذارد و از همه مهم‌تر، قادر است تا تنها با فشردن یک دکمه تصویر پشت موتورسوار را هم به صورت HUD ‌روی طلق کلاه ایمنی به نمایش بگذارد. همچنین به کمک این کلاه می‌توان به تماس صوتی یا موزیک هم گوش داد و یا به صورت فول HD تمام مسیر حرکت شما را ضبط کرد.

BMW ConnectedRide 120

 

باید گفت طبق تست‌های انجام شده، این کلاه ایمنی قادر است فشاری بالغ بر 20 تن در سانتی متر مکعب را تحمل کند و با طراحی آیرودینامیک از افزایش فشار هوا به سر و گردن راکب می‌کاهد. در مورد قیمت این کلاه کاسکت‌ها هنوز اظهار نظری نشده است اما پیش بینی می‌شود قیمت آن به نحوی تعیین شود که به راحتی برای عموم قابل خرید باشد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا