اخبار روز دنیای موتورسیکلت

موتورسیکلت دلخواه خود را پرینت بگیرید!

دنیای پرینت‌های سه بعدی سرانجام به موتورسیکلت هم سرایت کرد. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که همواره پیش روی سازندگان انواع موتورسیکلت است، وزن زیاد و علاوه بر آن، فضای زیاد اشغال شده توسط پیشرانه و شاسی است که باعث می‌شود موتورهایی مانند سوپربایک‌ها نهایت هندلیگ و کاهش ضریب پسار را نداشته باشند. از این رو امسال پرینت‌های سه بعدی برای طراحی این موتورسیکلت‌ها به‌کار گرفته شدند تا ضمن طراحی دقیق و تزریق موادی چون آلومینیوم، اسکاندیوم و منیزیوم به شاسی، باعث کاهش وزن موتورسیکلت ها نیز شوند.

تکنولوژی پیش رو در این زمینه، امسال متعلق به کمپانی ایرباس است که با کمک یکی از زیر شاخه‌های خود به نام APWorks، توانست اولین شاسی موتورسیکلت در دنیا را به صورت سه بعدی پرینت بگیرد. این وسیله از یک طراحی شبیه به استخوان بندی بدن انسان به شکل ارگانیک برخوردار است تا بتواند فشار و وزن وارد شده بر خود را به خوبی تحمل کند.

11 4

پیشرانه این وسیله یک نمونه 6 کیلوواتی است که می‌تواند تا حداکثر سرعت 80 کیلومتر در ساعت را تضمین کند. هرچند قرار نیست با این سرعت در اتوبان بتوان مانور داد اما برای حرکت در شهر یک وسیله بسیار مناسب و کارآمد است. هنرنمایی کمپانی ایرباس باعث شده تا شاسی این موتورسیکلت برقی تنها 6 کیلوگرم وزن داشته باشد اما چالشی که هم اکنون پیش روی دانشمندان در این زمینه قرار گرفته، قیمت بسیار زیاد تمام شده این موتورسیکلت است، چرا که رقمی در حدود 58 هزار دلار برای ساخت هر دستگاه آن تخمین زده می‌شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا