اخبار روز دنیای موتورسیکلت

تریومف در آینده نزدیک موتورسیکلت الکتریکی خود را معرفی می‌کند

کمپانی سازنده موتورسیکلت تریومف از بزرگ‌ترین سازندگان این وسیله نقلیه در دنیا محسوب می‌شود که رویه محصولاتش شبیه به شرکت‌های دیگر نیست و به نوعی زبان طراحی خاص خود را دارد. این موتورسیکلت‌ساز، عنوان‌دار ساخت موتورسیکلت با بزرگ‌ترین پیشرانه نیز بوده و در محصولاتش از موتور 2.5 لیتری نیز استفاده می‌کند که وزن این محصول را به حوالی 400 کیلوگرم می‌رساند. اما در مقابل، این شرکت به سمت پیشرانه‌های پاک نیز حرکت کرده و طبق اعلام مدیرانش، قرار است به زودی برای رقابت با دوکاتی و هارلی دیویدسون، اقدام به ساخت یک موتورسیکلت سنگین اما الکتریکی کند.

این پروژه که به نام TE-1 شناخته می‌شود، به معنای دست کشیدن تریومف از موتورهای درون سوز نیست و فقط به منظور رقابت با دیگر رقبایش و به دست آوردن بازارها و خریداران جدید خواهد بود که در این راه با شرکت Williams Advanced Engineering که در ساخت باتری تخصص دارد و دانشگاه Warwick همکاری خواهد داشت. قابل ذکر است؛ هر چند تریومف از سازندگان قدیمی در این صنعت به شمار می‌رود، اما مهم‌ترین عامل معروف شدن موتورسیکلت‌هایش، حضور یکی از محصولات این کمپانی در فیلم بسیار معروف فرار بزرگ با بازی استیو مک کوئین است که این هنرپیشه سوار بر یکی از محصولات این شرکت در فیلم نقش آفرینی کرد.

steve mcqueen us actor sitting astride a motorcycle in a news photo 121500034 1558031977

در حال حاضر معروف‌ترین شرکت در ساخت موتورسیکلت‌های برقی و با آلایندگی صفر، شرکت Zero بوده که فقط به ساخت موتورهای برقی مشغول است. با این حال شرکت‌های بزرگ موتورسیکلت‌سازی نیز که عمده شهرت خود را در ساخت موتورهای سنگین با پیشرانه‌های حجیم دارند، به این موضوع پی برده‌اند که برای داشتن خریداران جدید، باید در جهت ساخت موتورسیکلت‌های اسپرت اما پاک نیز قدم بردارند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا