اخبار مسابقاتاطلاعات مسابقات
موضوعات داغ

ادعای والتری بوتاس در مورد مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ فرانسه!

“من می توانم به ماشینم اعتماد کنم” این جمله را بوتاس پس از تغییر موفقیت آمیز شاسی همیلتون در فرانسه گفت.

والتری ویکتور بوتاس متولد 28 اوت 1989 یکی از رانندگان فنلاندی مسابقات فرمول یک است. او در گذشته بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ برای جایزه بزرگ ویلیامز رانندگی می‌کرد اما مدتی است که در این رقابت‌ها برای مرسدس بنز مسابقه می دهد. والتری بوتاس رانندگی حرفه ای خود را با رنو و تیم کویرانن در سال ۲۰۰۷ شروع کرد که در همان فصل نخست توانست ۲۷۹ امتیاز کسب کند و جایگاه سوم را از آن خود کند. در دومین فصل فرمول رنو، این راننده توانست با تیم موتوپارک قهرمانی را از آن خود کند. در سال ۲۰۰۹ بوتاس به تیم ART رفت. در این فصل بوتاس توانست قهرمانی مستر فرمول ۳ و سومی فرمول ۳ را بدست آورد. در سال ۲۰۱۰ نیز توانست قهرمانی و سومی سال قبل خود را تکرار کند و با تیم پرما پاورتیم سومی در سری رقابت های ماکائو را بدست آورد. اما اوج بوتاس را می تواند در سال ۲۰۱۱ مشاهده کرد، سالی که به عنوان راننده تست تیم ویلیامز انتخاب شد. علاوه بر این بوتاس توانست قهرمانی GP3 را با تیم لوتوس بدست آورد. در سال ۲۰۱۲ والتری بوتاس به عنوان راننده تست و ذخیره در ویلیامز حضور داشت و توانست در ۱۵ تمرین اول شرکت کند. در ژانویه ۲۰۱۷ مرسدس اعلام کرد که با بوتاس قرارداد امضا کرده تا جایگزین نیکو رزبرگ بازنشسته شود. بوتاس هم تیمی لوئیز همیلتون شد. او در سومین مسابقه خود به عنوان راننده مرسدس بنز در جایزه بزرگ استرالیا ۲۰۱۷، پشت سر سباستین فتل و لوئیز همیلتون، به خط پایان رسید.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون برای آخر هفته جایزه بزرگ فرانسه، شاسی عوض کرده اند و با توجه به اینکه بوتاس روز جمعه راحت تر از دو راننده مرسدس در Paul Ricard بود، گفت که تغییر شاسی اعتماد به نفس او را به طور شگفت آوری زیاد کرده است.

بوتاس با 0.335 ثانیه بالاتر بودن از همیلتون در Free Practice1 پیش افتاد، در حالی که Free Practice 2 او را با یک حرکت نرم افزاری از Red Vers’s Max Verstappen به P1 رساند. همیلتون با بوتاس فقط 0.008 ثانیه فاصله داشت. بوتاس باوجود لاستیک های متوسط ​​و زمان دو دهم که سریعتر از همیلتون بود، از رادیو تیم شکایت کرد که “چیزی در ماشینش وجود ندارد”.

اما با پایان یافتن جایزه بزرگ قبلی آذربایجان در P12، به نظر می رسید بوتاس پس از مسابقه جمعه خود در فرانسه، نظریه خود در مورد مسئله تغییر شاسی را تأیید کرده است. وی گفت: “سخت است كه بگوییم مربوط به شاسی است یا شرایط پیست اما احساس خیلی بهتری نسبت به دو هفته پیش دارم، مطمئناً” “من احساس می کردم که آخر هفته را با پای راست شروع کردیم (کنایه از خوش یمنی)، همه چیز کاملاً خوب بود و تاکنون با این ماشین بسیار راحت و سریع بودم.

2 1

وی افزود: “این مسیر متفاوت [باکو] است، اما تعادل خوب است، لاستیک ها به خوبی کار می کنند. من به ماشین اطمینان دارم، می توانم به ماشین اعتماد کنم و این بزرگترین تفاوت با قبل است.”
در همین حال ، توتو وولف، مدیر تیم بوتاس، در مورد تصمیم برای تغییر شاسی همیلتون و بوتاس توضیح داد، و گفت: “ما همیشه قطعات را عوض می کنیم و این بخشی از برنامه ریزی است، زیرا این شاسی های حمل و نقل هستند، آنها روی برنامه ریزی حتی روی یک ثانیه در حالت اجرا تغییر ایجاد می کنند. این خوب است که بازخورد بگیریم و اگر این تغییر ذهن راننده را آرام می کند، انجامش می دهیم و می گوییم یک شاسی اضافی داریم که کاملاً جدید است و همیشه می توانیم از آن استفاده کنیم.

همچنین بخوانید: 2022 Acura MDX Type S نسخه آزمایشی خود را نشان می دهد.

در همین حال، ولف در مورد اعتراض همیلتون در مورد ماشین در روز جمعه پس از تغییر شاسی خود به شاسی خواسته بوتاس، توضیحداد: “این شاسی عالی است که در موناکو شکوه داشت و والتری را در مقابل واجد شرایط برد می کند و شما این مسئله را هرگز نمی دانید. شما فقط به حرف مهندسان گوش می دهید و آنها می گویند همه چیز آزمایش شده و سفت است و نباید هیچ تفاوتی وجود داشته باشد، اما اگر راننده احساس می كند كه چنین نیست و افکارش با تغییر دیگری آرام می شود، پس قطعاً ارزش این را ندارد كه در اینجا نكته ای را بیان كنید. شما فقط باید تغییر مورد نیاز او را ایجاد کنید.” در همین حال، با انتظار و استراحت برای تعطیلات آخر هفته، بوتاس گفت که با وجود یک روز قوی برای مرسدس بعد از چند مسابقه پر هیجان و استرس برای تیم، او انتظار یک مبارزه سخت و برتر با ردبول را دارد.

بوتاس گفت: “من فکر می کنم برد نزدیک باشد. ما انتظار داریم که همه قوی باشند، اما به نظر می رسد مبارزه اکنون بین ما و ردبول است. اما مسیر بسیار متفاوتی بین باکو و موناکو است، بنابراین به زودی همه چیز را خواهیم دید. من مطمئن هستم که آنها انتظارات بیشتری ازحضور ما دارند و ما نیز همین کار را خواهیم کرد. “

منبع: formula1

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

    1. اطلاعات چکیده ای از بیوگرافی بوتاس به متن اضافه شد دوست عزیز. ممنون از پیشنهادات مفیدتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا