اخبار مسابقات

لوئیس همیلتون پیروزی در پیست موناکو را به روح نیکی لائودا تقدیم کرد

بد شانسی فتل و برخوردش به دیوار پیست

گرندپری موناکو پس از سه جلسه دورهای تمرینی سرانجام در روز شنبه به دور پولپوزیشن رسید که با پیروزی لوئیس همیلتون تمام شد.

نکته مهم تمرینات، برخورد سباستین فتل راننده اول تیم فراری به دیوار بود و باعث شد سیستم تعلیق جلوی اتومبیل فراری خود را از دست بدهد.

لوئیس همیلتون
لوئیس همیلتون

اشتباه عجیب و غیر قابل باور استراتژیست های فراری

در تمرینات اول فراری‌ها و همچنین رانندگان تیم ردبول خود را برتر از مرسدس‌ها نشان دادند. اما در دور پولپوزیشن اشتباه عجیب و غیر قابل باور استراتژیست های فراری باعث شد تا چارلز لکلرک از Q2 به Q3 راه پیدا نکند و در میان تعجب همگان رقابت روز یک شنبه را از جایگاه پانزدهم آغاز کند.

در Q3 مرسدس بنزها با عملکردی فوق العاده توانستند رکورد یک دور پیست موناکو را در تاریخ ثبت کنند و بدین ترتیب هملیتون و بوتاس مسابقه روز یک شنبه را به ترتیب از خط اول و دوم آغاز کردند و دیگر راننده تیم فراری یعنی سباستین فتل از جایگاه سوم گرندپری موناکو را استارت زد.

یاد بود نیکی لائودا قهرمان 3 دوره پیشین جهان

سرانجام در بعد از ظهر روز یک شنبه در حالی که احتمال بارش باران بیش از 80 درصد اعلام شده بود با گرامی داشت نیکی لائودا قهرمان 3 دوره پیشین جهان طی مراسمی با شکوه با حضور پادشاه و پرنس موناکو آغاز شد. مرسدس‌ها با استارت عالی مکان‌های اول و دوم را تصاحب کردند و در پشت سر آنها فتل و مکس ورشتپن برای تصاحب جایگاه سومی درگیر بودند.

یاد بود نیکی لائودا
یاد بود نیکی لائودا

اولین اکشن و هیجان مسابقه با حرکات زیبای لکلرک آغاز شد که قصد داشت خود را به رده‌های بالایی جدول برساند که در همین بین پس از برخورد با یکی از ماشین‌های جلویی تایر عقب خود را از دست داد و همین امر موجب شد تا تایر ترکیده با وارد کردن ضربه‌های سهمگین به سینی کف ماشین، آسیب زیادی به فراری لکلرک وارد کند و  پس از 3 پیت استاپ سرانجام لکلرک تصمیم گرفت در دور پانزدهم به مسابقه خود پایان دهد.

همیلتون نیز با لاستیک سافت خود بسیار درگیر بود در حالی که مکس با و فتل با لاستیک‌های هارد عملکرد به مراتب بهتری داشتند اما همیلتون توانست پس از درگیری با مکس و البته بدشانسی مکس برای خروج از پیت استاپ و برخورد با والتری بوتاس قهرمان گرندپری موناکو 2019 شود.

لوئیس همیلتون
لوئیس همیلتون

در این رقابت مکس با 5 ثانیه پنالتی چهارم شد و فتل و بوتاس دیگر راننده مرسدس بنز نیز به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.پس از اتمام مسابقه لوئیس همیلتون پیروزی خود را به روح نیکی لائودا تقدیم کرد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا