اخبار مسابقات

با وجود برد گرندپری مونترال کانادا توسط فتل، همیلتون قهرمان این گرندپری شد!

مسابقات گرندپری فرمول یک مونترال کانادا با قهرمانی همیلتون به پایان رسید.در این مسابقه هیجان انگیز اتفاقات عجیبی رخ داد که در مورد آن در مطلب زیر صحبت کرده ایم.با Motoroil همراه باشید.

هزار و چهارمین گرندپری تاریخ مسابقات فرمول یک در حالی در شهر مونترال کانادا برگزار شد که این مسابقه شاهد اتفاقات عجیبی بود و می‌توان گفت دوباره هیجان به فرمول یک بعد از مدت‌ها بازگشت.

اولین تمرین قبل از آغاز این مسابقات روز جمعه بعد از ظهر شروع شد که شاهد پیشتازی رانندگان فراری بودیم و در تمرین بعدی که جمعه شب آغاز شد، همیلتون با تصادفی تقریباً سنگین از ادامه تمرین باز ماند.

همیلتون
همیلتون

خودروی همیلتون که به گاراژ برده شد پیش بینی می‌شد که مرسدس بنز تا حدودی با این پیست کاملاً قدرتی مشکل داشته باشد و حتی لوئیس به این مسابقه نرسد اما سرانجام مهندسان گاراژ مرسدس به رهبری بونینگتون توانستند خودروی همیلتون را به دور پولپوزیشن پیست مونترال برسانند.

در روز تعیین خط رایکونن برای بار دوم در Q3 حذف شد و شاهد تصادف بسیار شدید مگنوسن از تیم هاس هم بودیم که موجب شد مکس ورشتپن راننده تیم ردبول نتواند زمان خود را بهبود ببخشد تا مسابقه را از رده دهم آغاز کند.

پیشنهاد سردبیر:تاریخ‌سازی مرسدس بنز در مسابقات جهانی فرمول یک

 

اما سرانجام در Q1 دو بار پیاپی رکورد یک دور این پیست توسط همیلتون و فتل شکسته شد و راننده فراری توانست با 3 هزارم ثانیه اختلاف پولپوزیشن مونترال به دست بیاورد.

یک شنبه شب نیز با سبز شدن چراغ‌های این پیست و استارت عالی لکلرک، همه چیز داشت به گونه‌ای پیش می‌رفت که جایگاه همیلتون را تصاحب کند که اینگونه نشد و با یک استراتژی ضعیف تیم فراری و دیر به پیت استاپ رفتن لکلرک این راننده موناکویی در حدود 10 ثانیه زمان از دست داد.

در دورهای پایانی همه چیز برای پیروزی فتل مهیا بود اما با یک اشتباه کوچک از پیست خارج شد و هنگام برگشت دوباره به پیست خودروی همیلتون را بسیار به دیواره پیست نزدیک کرد که از دید داوران مسابقه مستحق 5 ثانیه پنالتی شد.

همیلتون
همیلتون

با این اتفاق گر چه فتل اولین ماشینی بود که از خط پایان گذشت اما همیلتون که در رتبه دوم بود قهرمان شد و لکلرک نیز توانست به مقام سومی برسد. همچنین باید یادآور شد در جنگ میان تیم‌ها در میانه جدول رنوها با کسب مقام ششم و هفتمی با راننده استرالیایی خود ریکاردو عملکرده خیره کننده‌ای را به نمایش گذاشتند.

لینک ویدئو:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا