اخبار مسابقات

گزارشی کامل از اولین مسابقه فرمول یک در استرالیا

مسابقات قهرمانی فرمول یک در سال 2019 و در اولین گام در شهری نزدیک به ملبورن با تماشاگرانی پرشور که از روز اول تمرینات تا روز شروع مسابقه تعداد آن‌ها به بیش از 320 هزار نفر می‌رسید برگزار شد.

مسابقه فرمول یک استرالیا
مسابقه فرمول یک استرالیا

خودروهای جدید با تغییراتی که برای سال جدید میلادی برای اولین بار پا به مسابقات می‌گذاشتند رقابت را آغاز کردند. تغییرات عمده در آیینه بغل‌ها، افزایش پهنای باله جلو و …. از مهمترین تغییرات در نظر گرفته شده فدراسیون جهانی برای این فصل مسابقات بودند که با تست‌های پیش فصل تیم‌ها در نهایت خودروها به این مسابقه رسیدند.

عملکرد فوق‌العاده مرسدس

در تست‌های پیش فصل، برتری قابل توجه ماشین‌های فراری بر مرسدس‌ها مشخص بود اما در تمرینات روزهای گذشته و هم چنین دور پول پوزیشن بالاخره مشخص شد که مرسدس‌ها چه عملکرد فوق العاده‌ای را در فصل پیش رو به نمایش خواهند گذاشت.

در دور پولپوزیشن بوتاس عملکرد بهتری به نمایش گذاشت و تماشاگران گمان می‌کردند که بوتاس از مکان نخست گرندپری استرالیا را آغاز خواهد کرد اما در سکتور آخر لوییس همیلتون با نمایشی خیره‌کننده توانست پول پوزیشن این مسابقه را کسب کند.

مسابقه فرمول یک استرالیا
مسابقه فرمول یک استرالیا

اما در روز مسابقه و هنگام آغاز رقابت این بوتاس بود که استارت بهتری داشت و در پیچ اول توانست رتبه اول را از همیلتون بگیرد و تا آخر مسابقه تمام رقابت را از آیینه بغل‌های خود نظاره‌گر باشد.

خیلی زود فتل از تیم فراری به پیت استاپ فراخوانده‌شد و همیلتون نیز برای پاسخ به تیم فراری به پیت استاپ رفت، اما چند دور بعد از پیت استاپ مکس ورشتپن از تیم ردبول جای فتل را در مکان سوم تصاحب کرد و باعث شد تیم فراری در نخستین گام خود در این فصل سکویی کسب نکند.

نکته هیجان‌انگیز این مسابقه این بود که با اعلام فدراسیون جهانی به راننده‌ای که سریعترین دور را در پیست بزند یک امتیاز تعلق می‌گرفت که تنها چند دور مانده به آخر مسابقه این امتیاز متعلق به ورشتپن بود اما در دور یکی مانده‌ به‌ آخر بوتاس با یک عملکرد بی‌نظیر توانست حداکثر امتیازات این مسابقه را از آن خود کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا