اخبار

چه تخلفاتی موجب توقف موتورسیکلت و هدایت آن به پارکینگ می شود؟

سرگرد مسلم تیموری در توضیح این مورد که چه تخلفاتی موجب متوقف کردن موتورسیکلت و هدایت آن به پارکینگ های شهرداری و نیروی انتظامی شود افزود: موتورسوارانی که مرتکب تخلفات ۹ گانه شوند برابر ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی علاوه بر اعمال قانون، موتورسیکلت متخلف برای بار اول یک هفته در پارکینگ و در صورت تکرار تخلف به مدت یک ماه در پارکینگ توقیف می‌شود.

تخلفات موتور سیکلت
تخلفات موتور سیکلت

سرگرد مسلم تیموری در مورد توضیح این موارد 9 گانه اذعان داشت:

این تخلفات اغب حادثه ساز شامل حرکت در پیاده‌روها، حرکت در جهت مخالف مسیر مجاز، تولید صدای ناهنجار به صورت عمدی، حمل بار غیر متعارف و سنگین‌تر از حد مجاز، انجام حرکات نمایشی و مارپیچ، تک چرخ زدن، حمل یدک، عدم استفاده از کلاه ایمنی، تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی است که مامور راهنمایی و رانندگی می تواند در صورت مشاهده هر مورد از این تخلف ها از سوی راکبان متخلف ضمن جریمه تخلف مربوطه موتورسیکلت آنها برای طی مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شود.

برخورد قاطع و مجازات برای مخدوش کردن پلاک موتورسیکلت

تخلفات موتور سیکلت
تخلفات موتور سیکلت

یکی از تخلفات موتورسیکلت ها مخدوش کردن پلاک است. سرهنگ عدنان جلال درباره برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران به ویژه تخلفاتی همچون مخدوش کردن پلاک اظهار داشت:

پلاک هویت موتورسیکلت است و با توجه به اینکه ابزاری برای شناسایی مالک وسیله نقلیه محسوب می‌شود طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر، دستکاری و نبود آن عواقب انتظامی و امنیتی را در پی خواهد داشت.

سرهنگ مسلم تیموری با بیان اینکه مخدوش کردن پلاک به طور جدی مورد توجه پلیس قرار داشته و با این تخلف برخورد می‌کنند، از اجرای طرح برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران در سراسر تهران خبر داد و گفت:

به هیچ عنوان برای پلیس قابل پذیرش نیست که پلاک موتورسیکلتی مخدوش شده یا روی آن با زنجیر، پارچه و نظایر آن پوشانده شود. به طور کلی هر آنچه که دید پلاک موتورسیکلت را کاهش داده یا مخدوش کند، خلاف است و پلیس با آن برخورد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا