اخبار روز دنیای خودرو

آروکس جدید معرفی شد

آروکس جدید مرسدس بنز با سیستم هایی که قبلا روی آکتروس دیده شده بودند، معرفی شد. از جمله این سیستم ها می توان به دوربین به جای آینه های جانبی و قرار گرفتن نمایشگرهای آن روی ستون های اتاق اشاره کرد. برای این کامیون جدید می توان به صورت سفارشی سیستم sidegaurd assist را نصب کرد. این سیستم در واقع نقطه کور سمت شاگرد خودرو را می سنجد و در صورتی که مانعی چون انسان و یا وسیله نقلیه در آنجا قرار داشته باشد، به راننده هشدار داده و حتی اقدام به ترمزگیری در صورت پیچیدن می کند.

این کامیون در مجموعه سامانه uptime مرسدس بنز نیز وارد شده است که تعمیر و نگهداری از آن را توسط نمایندگی ها و تعمیرگاه های معتبر راحت تر و سریع تر خواهد کرد. آروکس جدید مانند آکتروس دارای جعبه دنده با سیستم Predictive است که کمک زیادی به انتخاب دنده مناسب با توجه به شرایط جاده می کند. این سیستم منجر به کاهش 5 درصدی مصرف سوخت خواهد شد.

آروکس جدید

از دیگر سیستم هایی که برای آروکس جدید در نظر گرفته شده، ترمز اضطراری نسل پنجم مرسدس بنز است. این سیستم با کمک سنسورها و دوربین های خود به طور مداوم مسیر پیش رو را زیر نظر دارد و در صورتی که مانعی در سر راه خودرو قرار بگیرد، با هشدار از راننده می خواهد تا ترمزگیری کند و در صورت عدم این کار به شکل خودکار ترمزها را وارد مدار می کند.

عملکرد ترمز پارک الکترونیکی با سیستم HOLD

این نسل به ترمز پارک الکترونیکی با سیستم HOLD مشابه با خودروهای سواری مجهز شده است. این سیستم کمک بزرگی به حرکت راحت تر خودرو در سربالایی ها در شرایطی مثل وجود ترافیک و توقف پشت چراغ قرمزها می کند. با کمک این سیستم دیگر نیازی به استفاده از ترمز دستی توسط راننده نبوده و هر بار راننده اقدام به گاز دادن کند، ترمز دستی به طور خودکار از مدار خارج می شود و هر زمان توقف کند، ترمز پارک فعال خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا