اخبار روز دنیای خودرو

استون مارتین Valhalla نام هایپرکار بعدی بریتانیایی ها

استون مارتین Valhalla نام استون جدیدی است که با نام رمزی AM-RB 003 معرفی شده بود. در ادامه با گزارش رسانه خبری motoroil همراه باشید. استون مارتین یکی از کمپانی های مطرح تولیدکننده سوپراسپرت و هایپرکار است که باید آن را برند اصیل در صنعت اتومبیل سازی انگلستان و جهان به شمار آورد.

استون مارتین Valhalla برای سومین بار با Red Bull Racing و Adrian Newey همکاری می کند تا به توسعه هایپرکار برجسته بپردازد. در حالی که تاکنون شایعاتی پیرامون هایپرکار آینده استون مارتین به اسم رمز AM-RB 003 منتشر شد، در حال حاضر خودروساز بریتانیایی نام اصلی محصول ابراتومبیل آینده خود را مشخص کرد.

گفته می شود این مدل Valhalla نام خواهد داشت و نام آن برگرفته از افسانه های اساطیری منطقه مدیترانه انتخاب شد. با عنوان Valhalla و استفاده از حرف V، احتمالا باید چنین عنوانی را در روی خودرو شاهد باشیم. اندی پالمر مدیرعامل استون مارتین اخیرا طی مصاحبه ای بیان داشت که این کمپانی پس از عرضه هایپرکار Valkyrie، تصمیم گرفته تا به توسعه یک هایپرکار دیگر موسوم به Valhalla بپردازد.

استون مارتین Valhalla

استون مارتین Valhalla

استون مارتین AM-RB 003 یک خودرو برجسته پیرو Valkyrie محسوب کرد و پس از ونکوئش که در نمایشگاه ژنو رونمایی شد، مدلی بالاتر از مک لارن سنا و بالاتر از 720اس خواهد بود. این هایپرکار همانند Valkyrie از بده فیبرکربنی بهره می برد و از پیشرانه توربوشارژ شش سیلندر دوگانه برخوردار است. همچنین به عنوان مدل هیبریدی تنها 500 دستگاه از آن به تولید می رسد و از سال 2021 به فروش می رسد.

پیشنهاد سردبیر: تنها استون مارتین ولکان جاده‌ای در دنیا چه مشخصاتی دارد

به گفته استون مارتین Valhalla محصول ابراتومبیل جدید می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. در فضای داخل کابین یک محیط مینیمالیستی قابل مشاهده است و شاهد طراحی ترکیبی آینده نگرانه و مسابقه ای خواهیم بود. قیمت محصول آینده استون مارتین اعلام نشده اما بیش از 1 میلیون پوند خواهد بود. بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود برند انگلیسی چه محصولی در دست توسعه دارد و آیا در آینده نزدیک می توان آن را مشاهده کرد یا خیر.

گفتنی است که استون مارتین در پی گسترش محصولات خود بوده و به مدل های فعلی اکتفا نمی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا