اخبار روز دنیای خودرو

برنامه کاری خودروهای برقی بی‌ ام‌ و : تولید 25 پلاگین تا سال 2025

 برنامه کاری خودروهای برقی بی ام و و تولید 25 پلاگین تا سال 2025، نگاه به ابن برنامه کاری نشان می‌دهد که مدل‌های پیشرفته جدیدی در راهند.کمپانی بی‌ ام و در سال 2013 شروع به فروش پلاگین‌های برقی خود کرد؛ استارت خودروهای برقی بی ام و  هم بوسیله خودروی بی‌ ام‌ و i3 زده شد. نخستین مدل‌های تولید شده تحت نام بی‌ ام‌ و i، مستقل بوده و طراحی آن‌ها از پایه و به صورت کامل انجام گرفته بود.

در طی چندین سال پس از آن، خودروسازان آلمانی به جای طراحی مدل‌های کاملن جدید، بر روی معرفی نسخه‌های پلاگین برقی از مدل‌های موجود، تمرکز کردند.

مرحله بعدی برقی‌سازی خودروها، که در حال حاضر نیز در آن قرار داریم، معرفی اتومبیل‌های جدید کاملن برقی است. اما کمپانی بی‌ ام‌ و حتی در این مرحله نیز به جای طراحی خودروهای کاملن جدید، از مدل‌های موجود استفاده کرده و بر روی آن‌ها تغییرات را ایجاد می‌کند.

البته دلیل این کار منطقی به نظر می‌رسد: تحت کنترل قرار دادن هزینه‌ها.

اهداف و برنامه کاری تولید برای خودروهای برقی بی‌ ام‌ و

گروه بی‌ ام‌ و تا کنون تعداد 400،000 دستگاه از اتومبیل‌های پلاگین برقی را به فروش رسانیده است. هدف این برند مطرح اتومبیل‌سازی این است که در سال جاری، فروش خودروهای برقی خود را به 500،000 دستگاه افزایش دهد.

برنامه کاری گروه بی‌ام‌و، نشان می‌دهد که 25 مدل پلاگین جدید در راه بوده و تا سال 2025 وارد عرصه خواهند شد. در این میان، حداقل 12 مدل به صورت کاملن برقی خواهند بود.

همانطور که در تصویر نمایش داده شده است، چهار مدل از خودروهای پلتفرم BEV تا کنون نمایش داده شده‌اند، در حالی که مشخصات 8 تای دیگر هنوز معلوم نیست (یک دستگاه در سال 2022، دو دستگاه در سال 2023، سه دستگاه در سال 2024 و دو دستگاه در سال 2025 معرفی خواهند شد).

خودروهای برقی بی‌ ام‌ و
خودروهای برقی بی‌ ام‌ و

برنامه ریزی نمایش خودروهای برقی بی‌ ام‌ و 2024 تا 2025

در ارتباط با خودروهای الکتریکی پلاگین برقی (PHEV)، کمپانی بی‌ ام‌ و در کنار دومین نسل X5 PHEV و سری 3 PHEV، به همراه خودروی جدید X3 PHEV، هنوز تعداد 10 دستگاه پلاگین برقی را در لیست خود دارد که از آن‌ها رونمایی نکرده است. نمایش بیشتر خودروهای برقی بی‌ ام‌ و برای سال‌های 2024 تا 2025 برنامه ریزی شده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا