اخبار روز دنیای خودرو

بنتلی فلایینگ اسپر 2020

بنتلی فلایینگ اسپر 2020 اولین بنتلی تاریخ با قابلیت فرمان پذیری هر چهار چرخ است. این تکنولوژی یک سیستم قدیمی است که بر روی برخی از خودروها برای افزایش هندلینگ و پایداری خودرو در پیچ و خم های جاده در سرعت های بالا نصب می شود . امروزه برخی از خودروها دارای این سیستم فرمان پذیری هستند که به اختصار AWS نام دارد و مخفف عبارت all-wheel steering است.

پیشرانه مهم ترین بنتلی فلایینگ اسپر 2020

فلایینگ اسپر نه تنها یک بنتلی چهارچرخ محرک awd است بلکه در مدل 2019 به این تکنولوژی نیز مجهز شده است. این خودرو چهاردر لوکس در حال حاضر با کمک پیشرانه w12 خود و بهره مندی از این دو ویژگی در کنار برنامه حرکتی Dynamic ride توانایی های حرکتی مشابه با کوپه لوکس و اسپرت بنتلی یعنی کنتیننتال جی تی پیدا خواهد کرد؛ و از طرفی از نظر چابکی هم پای دو رقیب اصلیش یعنی رولزرویس گوست و مرسدس بنز S600 باشد.

بنتلی فلایینگ اسپر 2019
بنتلی فلایینگ اسپر 2019

مهم ترین تفاوت فلایینگ اسپر 2020

مهم ترین تفاوت فلایینگ اسپر 2020 با نسل های قبلیش در این است که این خودرو برخلاف دو نسل قبلی که آن ها هم دائم چهارچرخ بودند، در حالت عادی به صورت دیفرانسیل عقب است و تا زمان نیاز مثل حرکت در مسیر های لغزنده و یا ناپایداری عقب خودرو، محور جلو درگیر نمی شود تا به این شکل از استهلاک کمتر و مصرف سوخت پایین تری برخوردار باشد.

طراحی داخلی مهم ترین تفاوت فلایینگ اسپر 2020

 تودوزی بنتلی فلایینگ اسپر 2020 در داخل اتاق تغییراتی کرده است که به گفته مهندسین بنتلی، اولین خودرو با تودوزی سه بعدی در دنیاست. فلایینگ اسپر در حال حاضر با دو موتور هشت سیلندر خورجینی دو توربو 4 لیتری و یا 12 سیلندر w شکل 6 لیتری دو توربو شارژ عرضه می شود که بسته به کلاس خودرو بین 500 تا 626  اسب بخار قدرت تولید می کنند. اما مدیران این شرکت تصمیم دارند برای مشتریان خود در چین، یک سیستم پلاگین هایبرید با یک موتور 6 سیلندر خورجینی نیز طراحی و آماده کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا