اخبار روز دنیای خودرو

تعطیلی سه کارخانه فورد در روسیه

شرکت فورد به عنوان یکی از کمپانی‌های بزرگ صنعت خودروسازی در اغلب کشورهای بزرگ کارخانجاتی داشته تا بتواند نه تنها فروش خود را گسترش دهد، بلکه مدل‌های متنوعی را عرضه دارد.

متاسفانه در چند سال اخیر این شرکت فروش خوبی را در روسیه بدست نیاورده است. موضوعی که مسئولان فورد را بر آن داشته تا برای جلوگیری از ضرر دست به تعطیلی چند کارخانه در روسیه بزنند.

فورد سالرز به عنوان سرمایه گذار فورد در روسیه می خواهد دو کارخانه مونتاژ خودرو و یک کارخانه تولید موتور در روسیه را تعطیل کند. این یعنی فورد بزودی از بازار روسیه خروج پیدا می کند. هزینه 450 تا 500 میلیون دلاری این کارخانه‌ها در روسیه و فروش نامطلوب موجب به وجود آمدن ضررهایی شده که فورد را بر آن داشته تا دست به تعطیلی کارخانه‌های خود در روسیه بزند.

فورد از روسیه خارج می‌شود

فورد معتقد است با تعطیلی کارخانه ها، افراد بسیاری در روسیه بیکار می شوند و همین برنامه در چند کشور اروپایی و امریکای جنوبی هم انجام خواهد شد. تا در مجموعه هزینه های تولید فورد به شدت کاهش یابد و مطابق استراتژی درست برای کسب سود در هر فصل درآمد عمل کند.

شرکت فورد از اولین کمپانی هایی بود که در روسیه به ساخت اتومبیل پرداخت و سال 2002 نیز یک کارخانه در سنت پنترزبورگ ایجاد کرد. سال 2011 همکاری بین سالرز و فورد بر این فروش افزود و سهام دو شرکت نیز هر یک 50 درصد بود اما پس از مدتی کنترل سهام کاملاً رای افزایش فروش آن وجود ندارد. همین امر موجب شده تا مسئولان فورد برای جلوگیری از ضررهای بیشتر دست به کار شده و کارخانجات خود را در این منطقه تعطیل کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا