اخبار روز دنیای خودرو

ماشین های جدید تویوتا مجهز به سیستم اتوپارک و خاموش کردن موتور

چهل سال با امپراطور جی کلاس

طبق گزارش رسانه خبری motoroil تویوتا جدید از قابلیتی در خودروهای آینده خود رونمایی کرده است که به شکل خودکار داخل پارکینگ شده و پیشرانه را خاموش می کند. این روزها بحث سیستم پارک خودکار که در برخی از ساخته های اروپایی ها، شرقی ها و آمریکایی ها دیده می شود یک امکان لوکس و لاکچری به شمار می آید که برای تمام افراد می تواند کمک بزرگی در پارک کردن خودرو باشد.

سیستم اتوپارک تویوتا جدید

چندی پیش نیز برخی از شرکت های آلمانی مثل مرسدس بنز، ب ام و و آئودی از سیستمی رونمایی کردند که خودرو به شکل خودکار در محلی که شما تعیین کرده اید، سر می رسد و نیازی به مراجعه به پارکینگ نیست. این قبلی تکنولوژی ها این روزها در کنار برنامه های رانندگی خودران در حال توسعه و پیشرفت هستند و هنوز به شکل تجاری وارد بازار نشده اند. پس از گسترش کلید هوشمند تویوتا، که در سال 2003 از آن استفاده شده است و زمانی که موتور هنوز در حال اجرا است، راننده هشدار می دهد، سیستم جدید به طور خودکار بعد از مدت زمان مشخص موتور را خاموش می کند.

تویوتا

خاموش کردن خودکار موتور در تویوتا جدید

این تکنولوژی از سال 2020 بر روی برخی از محصولات تویوتا جدید نصب می شود که در این برنامه اگر خودرو پارک کردن را بدون خطر تشخیص دهد،این سیستم عمل می کند. قابلیت خاموش کردن پیشرانه بعد از گذشت مدت زمان معینی هم از تجهیزات جدید این کمپانی بر سری خودروهای جدیدش است. این برنامه بر روی خودروهایی عملی می شود که هم دنده اتومات هستند و هم ترمز پارک برقی دارند. این دو ویژگی در آینده با برنامه مخصوص تویوتا که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود، همراه خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر: بررسی تاریخچه دو سدان محبوب تویوتا کمری و تویوتا کرون

در حال حاضر هنوز خودروهایی که قرار است تا به این دو برنامه مجهز شوند، اعلام نشده است اما احتمال می رود به خاطر نیاز به وجود ترمز پارک برقی و همچنین دنده اتوماتیک، فعلا این سیستم بر روی لندکروزر، فوررانر و یا GT86 که دارای سوپاپ قدیمی هستند و مجهز به ترمز برقی نیستند، نصب نخواهد شد و خودروهای سواری این شرکت، اولین دریافت کننده های این امکانات هستند.

منبع
caranddriver

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا