اخبار روز دنیای خودرو

جنسیس به دنبال تولید خودرو الکتریکی

Genesisبرند جنسیس که تا سال ها قبل یکی از مدل های شرکت هیوندا محسوب می شد، مدتیست به برند مستقلی تبدیل شده که تولید اتومبیل را در دست انجام دارد. این برند قصد دارد در سال های آینده اتومبیل های الکتریکی را وارد خط تولید خود کند.

جنسیس در حال تولید خودرو الکتریکی

در حال حاضر جنسیس به عنوان برند لوکس هیوندا شناخته شده و تاکنون مدل های برجسته ای توسط این برند کره ای معرفی و عرضه شد. سال 2018 با معرفی کانسپت اسنشا و مینت این کمپانی مشخص کرد که در بحث تولید خودروهای الکتریکی نیز تبحر دارد.

براساس گزارش های تازه انتشاریافته، Genesis می خواهد بزودی از اولین خودرو تمام الکتریکی خود رونمایی کند. مجله استرالیایی Drive استرالیا در گزارشی اعلام کرده که محصولات الکتریکی جنسیس دارای پلتفرم مشترکی خواهند بود و در ابتدا راه این شرکت دو مدل شاسی بلند و سدان عرضه خواهد کرد.

جنسیس

مشخص نشده اولین زمان عرضه محصول الکتریکی جنسیس چه تاریخی خواهد بود اما گفته می شود باید تا سال 2021 منتظر ماند. در صورت معرفی سدان الکتریکی تولید انبوه توسط کمپانی می توان آن را مدلی شبیه به Genesis G70 دانست که رقیب سرسختی برای بی ام و i4 و تسلا مدل 3 به شمار خواهد رفت.

خبر مرتبط: نگاهی به خودروهای جنسیس؛ برند لوکس هیوندای

شاسی بلند الکتریکی Genesis

شاسی بلند الکتریکی جنسیس نیز احتمالا یک مدل رقیب برای مدل ایکس تسلا خواهد بود. Manfred Fitzgerald یکی از مدیران ارشد جنسیس در گفتگو با مجله درایو اظهار داشت، شرکت جنسیس علاقمند است تا بزودی نسخه تولیدی کانسپت مینت را روانه خیابان کند. در هنگام رونمایی از مینت خودرو کوچک شهری الکتریکی این کمپانی گفته شده، خودرو مورد اشاره با یک بار شارژ مسافتی 320 کیلومتری را سپری می کند و با شارژر فوق سریع قادر است در مدت زمان کوتاهی به شارژ 100 درصد دست یابد.

شرکت جنسیس به دنبال تولید خودروهای هیدروژنی هم هست و از این رو با هیوندا همکاری تنگاتنگی خواهد داشت.

گرد آورنده
carscoops

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا