اخبار روز دنیای خودرو

جی پاور نسل جدید بی ام و Z4 را تیونینگ کرد

جی پاور از جمله تیونرهایی است که تمایل چندانی به ایجاد تغییراتی در طراحی ظاهری اتومبیل های خود ندارد اما در بحث پیشرانه ارتقا چشمگیری حاصل می کند. حال به تازگی این شرکت به سراغ Z4 نسل جدید بی ام و رفته که در نوع خود برجسته است.

بی ام و اخیرا نسل جدید Z4 را با طراحی و مشخصات کاملا جدید معرفی کرد. خودرو کوپه ای که توانسته نظر طرفداران خود را جلب کرده و یک جانشین بزرگ برای نسل قبلی به شمار می رود.

در این بین شرکت جی پاور هم تصمیم گرفت پروژه جدید خود را به Z4 نسل جدید بی ام و اختصاص دهد. در حالی که تاکنون بی ام و نسخه M اسپرت Z4 نسل جدید را معرفی نکرده اما جی پاور سریعتر دست به کار شده و این مدل را ارتقا بخشید.

جی پاور بی ام و M40i را به پیشرانه 6 سیلندر خطی توربو 493 اسب بخاری مجهز کرده که می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. البته همانطور که گفته شد، تغییرات تنها به بخش پیشرانه محدود شده و تیونینگ چشمگیری روی این مدل صورت نگرفته است.

جی پاور

مدل استاندارد Z4 پیشرانه 158 اسب بخاری دارد که این ارتقا 340 اسب بخاری قدرت Z4 را ارتقا بخشیده است. برای ارتقا مورد اشاره این شرکت اینترکولر بزرگ‌، توربوشارژر بهینه‌ شده، سیستم اگزوز جدید و ECU بهینه شده را به کار گرفته است.

جی پاور می گوید Z4 جدید چند دهم ثانیه نسبت به 0 تا 100 کمتر از 4.5 ثانیه نسخه استاندارد سریعتر است. سقف سرعت Z4 جی پاور نیز 300 کیلومتربرساعت است و در نوع خود برجسته محسوب می شود. با ارتقا ECU که هزینه 2220 دلاری دارد، قدرت Z4 به بیش از 500 اسب بخار هم می‌رسد.

کیت جی پاور برای Z4 جدید خفیف بوده 1400 دلار قیمت دارد. در مجموع باید هزینه 12 هزار دلاری را جهت ارتقا Z4 جدید توسط این شرکت در نظر گرفته که کم نیست.

جی پاور

منبع
bmwblogcarscoops

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا