اخبار روز دنیای خودرو

خودرو الکتریکی Toyota و Subaru در حال توسعه یک پلت فرم جدید

همکاری دوباره تویوتا و سوبارو

خودرو الکتریکی Toyota و Subaru در حال توسعه یک پلت فرم جدید روانه بازار می شود. دو خودرو تویوتا GT86 و سوبارو BRZ محصول مشترک یک همکاری بین دو شرکت تویوتا و سوبارو بودند که تویوتا با برند سایون نیز، خودرو خود را با نام سایون FRS عرضه کرد. به تازگی این دو شرکت تصمیم گرفته اند تا یک پلت فرم مشترک برای عرضه شاسی بلند های الکتریکی طراحی کرده و محصولاتی برای این بخش از بازار که به سرعت در حال هیبریدی و الکتریکی شدن هستند، آماده کنند. با motoroil همراه باشید.

"

این پلت فرم جدید قادر خواهد بود تا  هر دو سایز متوسط و بزرگ، از جمله خودروهای سدان و کراس اور، پوشش دهد. نسخه ای که با هر دو برند فروخته می شود.

Toyota و Subaru در حال توسعه یک پلت فرم جدید EV

"

Toyota و Subaru در حال توسعه یک پلت فرم جدید الکتریکی برای متوسطه و سدان های بزرگ و SUV ها هستند.این مشارکت همچنین به یک برش الکتریکی جدید تبدیل خواهد شد که به طور مشترک توسط دو شرکت توسعه یافته است.SUV های جدید تحت هر دو مارک فروخته می شوند و در بخش جمع و جور قرار می گیرند.

پیشنهاد سر دبیر: اتوبوس دوطبقه الکتریکی هیوندای رونمایی شد

"

از این پلت فرم هم چنین قرار است تا برای ساخت خودروهای سدان سایز متوسط و فول سایز نیز استفاده شود تا به این ترتیب، هزینه های تولید این خودروها برای هر دو شرکت کاسته شود. اما کراس اووری که حاصل این پروژه مشترک است، در سگمنت و رده C یعنی کراس اوور های سایز کوچک قرار می گیرد که در حال حاضر، تویوتا RAV4 و سوبارو فارستر از این دو شرکت در این سگمنت قرار دارند.

پیشرانه از ساخته های سوبارو

"

در پروژه قبلی این دو شرکت که حاصلش تویوتا GT86 و سوبارو BRZ بود، پیشرانه از ساخته های سوبارو است که تخصص بالایی در طراحی و ساخت موتورهای باکسر دارد و گیربکس نیز از ساخته های تویوتا و آیسین است.

طراحی بخش الکتریکی توسط تویوتا برای خودروهای هیبریدی

"

در این پروژه نیز طراحی بخش الکتریکی توسط تویوتا که سابقه بالایی در ساخت خودروهای برقی و هیبریدی دارد انجام می شود و از دانش سوبارو که در ساخت سیستم حرکتی دودیفرانسیل خودرو ها بسیار شناخته شده است، استفاده خواهد شد.

تویوتا بزرگ ترین شریک کاری سوبارو

"

تویوتا در حال حاضر بزرگ ترین شریک کاری سوبارو محسوب می شود. خروجی نهایی این پروژه احتمالا در سال 2021 وارد بازارها خواهد شد و احتمالا در کنار این همکاری، کار بر روی نسل دوم از خودروهای تویوتا GT86 و سوبارو BRZ نیز به زودی آغاز شود.

منبع
caranddrivercnet

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا