اخبار روز دنیای خودرو

تولید دوج چلنجر دیمون به پایان می رسد

شرکت فیات کرایسلر در نظر دارد بزودی تولید خودرو قدرتمند دوج چلنجر دیمون را متوقف کند. خودرو اسپرت کوپه ای که باید آن را برترین محصول برند ایالات متحده دانست. همچنان با موتوراویل همراه باشید.

براساس گزارش تازه انتشاریافته، فیات کرایسلر در تصمیم جدید خود می خواهد دوج چلنجر دیمون SRT را از خط تولید خارج کند. Tim Kuniskis، یکی از مدیران ارشد این کمپانی اظهار داشت:

دیمون تولید نمی شود و اگر باری دیگر آن را وارد خط تولید کنیم، 3300 نفری که این مدل را با رقم بالایی خریداری کردند، بلا بدی سر کمپانی خواهند آورد.

همانطور که از گفته های Kuniskis پیداست، دوج تنها 3300 دستگاه این مدل را تولید کرده و برنامه ای برای تولید بیشتر مدل ندارد. این خودرو در نسخه پایه با پیشرانه 797 اسب بخاری عرضه می شود و مدل هایی با پیشرانه 808 و 840 اسب بخار هم به فروش می رسد. اگر دوج برنامه ای برای ادامه تولید دیمون SRT دیگر ندارد، چه تصمیمی برای پیشرانه قدرتمند آن خواهد گرفت؟

دوج چلنجر دیمون

براساس گزارش های انتشاری توسط یکی از رسانه ها، دوج درصدد است تا پیشرانه چلنجر دیمون را در  Rebel TRX خود به کار گیرد. بنابراین مدل مورد اشاره با قدرت بالایی همراه خواهد بود. در حقیقت فیات کرایسلر می خواهد پیشرانه های پرتوان چلنجر دیمون را در دیگر تولیدات خود تعبیه کند، اگرچه دیگر خبری از تولید این کوپه پرتوان نیست.

خبر مرتبط: دوج چارجر هلکت نسخه OCTANE

در ماه های گذشته دوج از مدل چلنجر SRT هلکت Widebody هم رونمایی کرد که از پیشرانه 707 اسب بخاری بهره می برد و این مدل با تایرهای پهن و بدنه پهن پیکر همراست. به گفته دوج این مدل می تواند با سقف سرعت 315 اسب بخاری، به عنوان سریعترین سدان تولیدی به شمار رود. به هرحال باید منتظر ماند تا مشخص شود دوج چه برنامه ای در سر می پروراند.

آیا شاهد مدل های قدرتمند دیگری در سبد محصولات دوج هستیم یا خیر.

گرد آورنده
motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا