اخبار روز دنیای خودرو

رقیبی برای رانگلر به نام بلیزر

در این مطلب رقیبی برای رانگلر به نام بلیزر را به شما معرفی می کنیم. یکی از پر فروش ترین و البته خاص ترین خودروهای ساخت آمریکای شمالی، جیپ رانگلر است که حتی در بازار بسیار خاصی مثل ژاپن که خودروهای خارجی و خصوصا آمریکایی ها چندان طرفداری ندارند، هر روز آمار فروش بهتری دارد به نحوی که این کشور به عنوان چهارمین بازار خارجی رانگلر شناخته می شود.

خودرویی با ژن آفرودی به نام بلیزر

از این رو شرکت جنرال موتورز که پیشتر پیش بینی می شد با زنده کردن دوباره نام بلیزر از آن یک خودرو آفرودی قدر بسازد، به فکر ساخت رقیبی برای رانگلر افتاده است. خودرویی با ژن آفرودی یا اصطلاحا Offroad Oriented که مهم ترین شاخصه آن داشتن شاسی و اتاق جدا از هم است.

فورد از چند سال پیش برنامه ای برای عرضه یک خودرو آفرودی تمام عیار که رقیب رانگلر باشد در ذهن دارد و برنامه های زنده کردن دوباره نام برانکو نیز به همین خاطر است.

بلیزر
بلیزر

حال عکس هایی از تیم تست و آزمایش جنرال موتورز به همراه دو دستگاه جیپ رانگلر Unlimited با مقدار زیادی سنسور و دستگاه های جمع آوری اطلاعات بر روی آن ها دیده شده است که در بیراهه های اطراف میشیگان در حال بررسی ویژگی های آفرودی و حرکتی این خودرو پر طرفدار هستند.

در حالی که جنرال موتورز می توانست با نام بلیزر K5 دوباره رقیبی برای رانگلر بسازد، بلیزر جدید را به صورت کراس اوور و حتی در مدل های تک دیفرانسیل به بازار فرستاد و به نوعی فرصت سوزی کرد. حالا با توجه به بدنه و شاسی یکپارچه بلیزر جدید، این خودرو نمی تواند در نقش یک آفرودر ساده و کاری و به عنوان رقیبی برای رانگلر ظاهر شود .

به همین خاطر پیش بینی می شود که شورلت و جمس از یک نام جدید برای این کار استفاده کنند. محصول نهایی مثل گذشته با دو نام متفاوت اما با مشخصات فنی و ظاهری کاملا یکسان از سوی شورلت و جمس عرضه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا