اخبار روز دنیای خودرو

مشکل‌سازی موتور توربوی محبوب کمپانی هوندا

اگر از دارندگان اتومبیل‌های CR-V یا سیویک کمپانی هوندا هستید، بهتر است به این مطلب توجه کنید. این خودروساز ژاپنی در نظر دارد گارانتی پیشرانه‌های خود را افزایش دهد؛ به خصوص برای خودروهای CR-V مدل 2017-2018 و سیویک 2018-2016 و موتور توربوشارژ 1.5 لیتری 4 سیلندر آن‌ها.

سایت Consumer Reports اخیرن یادداشتی را منتشر کرد که به فروشندگان هوندا/ Honda ارسال شده بود. در این یادداشت مشخص شده بود که شکایت‌های زیادی از موتور این خودرو به ثبت رسیده است.

چکه کردن بنزین به درون روغن موتور

مالکان این خودروها از چکه کردن بنزین به درون روغن موتور، شکایت کرده‌بودند. این اتفاق باعث می‌شود که حرکت خودرو در هوای سرد با مشکل مواجه شود. اگرچه که برخی از رانندگان این خودروها با همین مشکل در اواسط تابستان نیز مواجه شده‌بودند.

این گونه که به گوش می‌رسد، در این موتورها روغن ممکن است به دلیل تنظیمات نرم افزاری و یا خرابی سخت افزار، رقیق شود. همچنین در برخی از خودروهایی که تحت چنین مشکلی قرار گرفته بودند، کاهش قدرت و در نتیجه عدم کارکردن صحیح سیلندر و صدای موتور، دیده و شنیده می‌شد.

هوندا
هوندا

پاییز گذشته کمپانی هوندا در 21 ایالت سرد سیر آمریکایی، خودروهای CR-V که با چنین مشکلی مواجه شده بودند را به صورت رایگان تعمیر کرد. در این طرح حدود 239،000 دستگاه خودرو تعمیر شدند.

چه مواردی تعویض می شوند

این تعمیر شامل تعویض موتور و ارایه نرم‌افزار گیربکس جدید، به همراه تعویض روغن و جایگزینی واحدهای کنترل تهویه هوا، بود. با این حال به نظر می‌رسد که برای حل این مشکل، به روز رسانی نرم افزار موتور ضروری است؛ زیرا دلیل افزایش سطح روغن موتور، بنزین مازادی است که در محفظه احتراق به درستی بخار نمی‌شود.

این اتفاق می‌تواند باعث رقیق شدن میزان چربی روغن شده، و در نتیجه آسیب‌های جدی را به درون موتور وارد کند. یکی از سخنگویان کمپانی هوندا بیان کرده است که چنین رقیق شدگی غیر عادی در روغن، به خصوص در هوای سرد، بسیار نادر است.

هوندا
هوندا

در مناطق سردسیر در شرایط نادری که رقیق شدگی روغن پیش از اینکه نرم افزار اتومبیل به روزرسانی شود، رخ داده باشد، خرابی‌های موتور بسیار دیر خود را نشان می‌دهند.

کمپانی هوندا همچنین این نوید را داده است که موتور به کار رفته در اتومبیل‌های CR-V مدل 2019 پیش از فروش، کاملن بهبود یافته و به روز رسانی خواهند شد. خوشبختانه گارانتی ارایه شده با موتورهای هوندا محدودیت مصرف سوخت ندارند. همچنین مدت زمان آن نیز از پنج سال به شش سال افزایش یافته است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا