اخبار روز دنیای خودرو

رکورد شکنی به سبک فراری 488 پیستا

فراری 488 پیستا تنها خودرویی که بعد از آن لذت رانندگی دوباره را برای ما بوجود می آورد. برای آشنایی بیشتر با این خودروی قدرتمند جاده‌ای V-8 با Motoroil همراه باشید.

شکستن رکورد پیست هوکنهایم توسط Ferrari 488 Pista

فراری 488 پیستا

فراری 488 پیستا توانست رکورد پیست هوکنهایم را در رده خودروهای تولید انبوه بشکند. این پیست یکی از سنگ های محک شرکت های مختلف برای تست خودروهایشان است و بسیاری از شرکت های خودروسازی و موسسات شاغل در مسابقات خودرویی از این پیست هم‌چون پیست نوربرگ رینگ برای تست و آزمایش و زمان گیری محصولاتشان استفاده می کنند.

رکورد Ferrari 488 Pista

فراری 488 پیستا

در آخرین تستی که در این پیست انجام شده است، فراری 488 پیستا توانست با یک و نیم ثانیه زمان کمتر، دور این پیست را طی کرده و رکورد قبلی را که در دست لامبورگینی اونتادور SVJ بود را در اختیار بگیرد. این کار توسط نشریه Sport Auto انجام شد که زمان گیری خودروهای تولید انبوه در این پیست را بر عهده دارد. راننده انجام این تست ها به نام Christian Gebhardt توانست با این فراری، یک دور پیست را در زمان 1:45.9 ثانیه طی کند که دقیقا 1.4 ثانیه سریع تر از زمانی است که همین راننده با لامبورگینی اونتادور SVJ در این پیست زده است.

پیشنهاد سردبیر: معرفی فراری 488 پیستا

مهم ترین مشخصه فراری 488 پیستا

فراری 488 پیستا

به گفته این راننده، مهم ترین علل زمان خوب این خودرو که به یک موتور هشت سیلندر دو توربو به قدرت 711 اسب بخار مجهز است، در شتاب گیری خوب آن در خروج از گوشه ها و دور زدن هاست که بدون لغزش انجام می شود. ضمن اینکه شتاب گیری آن در مسیر مستقیم نیز بسیار خوب است که در این میان نباید از تایرهای میشلن با چسبندگی بسیار بالا از سری pilot sport cup2R نیز غافل شد به نحوی که راننده از شکسته شدن این رکورد توسط این خودرو اصلا غافلگیر نشده است. لامبورگینی اونتادور svj نیز از یک موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی به قدرت 770 اسب بخار و 720 نیوتن متر گشتاور استفاده می کند.

فراری 488 پیستا

منبع
roadandtrack

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا