اخبار روز دنیای خودرو
موضوعات داغ

مزدا 2، مدل سال 2022 با نام تویوتا یاریس هیبریدی در اروپا معرفی شد

خودروی نسل قبلی مزدا همچنان در خط تولید باقی می ماند.

در حالی که نسل قبلی تویوتا یاریس که در آمریکای شمالی فروخته می‌شد، اساساً مزدا 2 تغییر یافته بود، با سوپرمینی‌های جدید تجاری‌سازی شده در اروپا برعکس است.

با تایید شایعات مربوط به حدود یک سال پیش و اعتبار بخشیدن به تصاویر جاسوسی اخیر ما، نسل چهارم مزدا 2 به عنوان یک یاریس با آرم های مزدا در قاره کهن فرود آمد. تازه وارد پایان را برای مدل نسل قبلی نمی‌نویسد، زیرا در ادامه خواهد آمد.

پیوند بین این دو خودروساز ژاپنی به مزدا این امکان را می دهد تا اولین خودروی هیبریدی کامل خود را در اروپا راه اندازی کند، با پیوستن به چندین خودروی هیبریدی ملایم و قبل از ورود خانواده جدیدی از PHEV ها که قرار است از سال 2023 عرضه شوند. در حالتی که به لطف بسته باتری تغذیه، یک موتور الکتریکی که 79 اسب بخار (59 کیلووات) تولید می کند.

این موتور الکترونیکی همراه با یک موتور بنزینی تنفس طبیعی سه سیلندر با حجم 1.5 لیتر و 91 اسب بخار (68 کیلووات) کار می کند. با ترکیب این دو، مزدا2 2022 قدرتی معادل 114 اسب بخار (85 کیلووات) تولید می کند که بیش از آن چیزی است که در یک هاچ بک کوچک شهرگرا نیاز دارید.

پانچ برقی به دریچه بخش B کمک می کند تا در 9.7 ثانیه از حالت سکون به سرعت 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) برسد و حداکثر سرعت آن 109 مایل در ساعت (175 کیلومتر در ساعت) باشد.

بسته به اندازه چرخ ها (15 یا 16 اینچ)، هیبریدی 2 در سیکل ترکیبی WLTP تا 3.8 لیتر (61.9 مایل در هر گالن) جرعه جرعه می نوشد و در مقرون به صرفه ترین پیکربندی خود فقط 87 گرم در کیلومتر ساطع می کند.

از آنجایی که خود شارژ می شود، پیشرانه هیبریدی خودرو تمام کارها را انجام می دهد و می داند که چگونه خروجی را توزیع کند تا تعادل کاملی بین مصرف سوخت و عملکرد ایجاد کند.

مزدا یاریس جدید خود را با سه تیپ تریم Hybrid Pure، Hybrid Agile و Hybrid Select به فروش خواهد رساند. ظرفیت بار 286 لیتری و فاصله بین دو محور 2560 میلی متری به وضوح با یاریس یکسان است. مزدا 2 جدید نیز مانند خودروی اهداکننده تویوتا و یاریس کراس، دارای امتیاز پنج ستاره یورو NCAP است.

این خودرو یک نسخه هیبریدی خوب است، اما آیا می توانیم معادل مزدای یاریس GR تهیه کنیم؟ احتمالا نه در همین حال، نسخه بازسازی شده 2 از بهار 2022 در اروپا به فروش می رسد.

منبع: motor1 – آدریان پادئانو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا