اخبار روز دنیای خودرو

پیشرانه‌ های سال 2019 و معرفی بهترین های آن

در اوایل خرداد ماه امسال در محفلی که همه ساله به میزبانی ایالات متحده برگزار می‌شود با نظرسنجی از تمام خبرنگاران و متخصصان این حوزه برترین پیشرانه‌ های سال 2019 با لحاظ فاکتورهایی از جمله میزان بازدهی، مصرف سوخت، قدرت و گشتاور تولیدی و … انتخاب شدند. با Motoroil همراه باشید.

فراری صاحب بهترین پیشرانه

فراری همواره یکی از بهترین سازندگان پیشرانه‌ با بازده بالا در بین سایر برندهای خودرویی در جهان شناخته می‌شود. مانند چند سال قبل دوباره اسب مارنللو از ایتالیا برنده این جایزه شد.

پیشرانه‌ های سال 2019
پیشرانه‌ های سال 2019

پیشرانه‌ مورد بحث ما که برنده 4 جایزه شد در بطن خودروهایی همچون 488 پیستا و GTB می‌تپد و با حجم 3.9 لیتری می‌تواند 720 اسب بخار نیرو تولید کند. باید یادآور شد نمونه ضعیف‌تر این پیشرانه‌ با حجم دقیق 3855 سی سی در GTC4 Lossu قرار دارد و پورتوفینو نیز از این موتور پر بازده بهره می‌برد.

پیشرانه‌ های سال 2019 الکتریکی جگوار

در بخش پیشرانه‌های الکتریکی جگوار ipace برنده این جایزه شد که در کنار آن نام‌هایی چون پیشرانه‌الکتریکی و معروف هایبریدی ب‌ام‌و i8 نیز دیده می‌شود که 1.5 لیتر حجم دارد و 3 سیلندر است.

پیشنهاد سردبیر:با قسمت های اصلی یک پیشرانه بیشتر آشنا شویم

پیشرانه‌ اکوبوست از کمپانی فورد

در بین این نام‌ها پیشرانه‌ اکوبوست کمپانی فورد قرار داشت که در مدل‌هایی چون فیستا و فوکوس استفاده شده و با قدرت بیشتر در وانت F150 نیز دیده می‌شود.

پیشرانه‌ های سال 2019
پیشرانه‌ های سال 2019

پیشرانه‌ TFSI از کمپانی آئودی

آئودی نیز با ارائه پیشرانه‌ TFSI با حجم 2 لیتر و البته 4 سیلندر توانست مقام نخست پیشرانه‌های با قدرت تولیدی 150 تا 250 اسب بخار را از آن خود کند. ضمن آن که در رده پیشرانه‌های 250 تا 350 اسب بخاری پورشه توانست با معرفی انجین 4 سیلندر توربوی خود با 2.5 لیتر به عنوان بهترین موتور انتخاب شود.

پیشرانه‌ های سال 2019 معروف AMG

گفتنی است موتور معروف AMG که بر روی مدل‌های جدید AMG GT و AMG GTR استفاده می‌شود و حتی نمونه قوی‌تر آن در نسخه چهار درب AMG GT دیده می‌شود توانست به عنوان بهترین انجین هشت سیلندر با توربوی دو قلو و حجم 4 لیتر در رده موتورهای با بازده 450 تا 550 اسب بخار انتخاب شود.

منبع
paultan

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا