اخبار روز دنیای خودرو

ژیان نماد خروس‌ها به فرانسه باز می‌گردد

حضور پر رنگ و محبوبیت فراوان سیتروئن 2CV را نمی‌توان در روزهای دور در کشورمان نادیده گرفت. بیش از 5 میلیون از انواع مختلف این خودرو که اغلب با نام ژیان آن را می‌شناسند در فرانسه کشور نماد خروس‌ها و همچنین سایر کشورها از جمله ایران تولید شد.

دونیزلی ایتالیایی

شاید بتوان همین مقدار شهرت را هم برای شرکت دونیزِلی ایتالیایی که از سال 1919 تا به امروز دوچرخه و سه چرخه می‌سازد تصور کرد. این کمپانی در جنگ جهانی و حتی سالهای بعد از آن با فروش باورنکردنی تا مرز 4 میلیون دستگاه روبرو بود و حتی امروزه با اتخاذ سیاست‌های جدید اروپا مبنی بر کاهش آلایندگی  و استفاده از وسایل نقلیه سالم با فروش قابل توجهی روبرو است.

حال شهرت و آوازه این دو کمپانی را در کنار هم و با محصولی به نام 2CV پاریس تصور کنید.

هنرمند زبده این کمپانی آقای Luca Agnelli محصولات برتر سیتروئن و دونیزلی را با هم ترکیب کرده و یکی وسیله نقلیه کلاسیک و در عین حال کاربردی ساخته است.

مشخصات فنی

ژیان
ژیان

جلوبندی 2CV مدل 1980 و همچنین شاسی سه چرخه مدل 1929 کمپانی دونیزلی در کنار هم قرار گرفته‌اند تا هنر دستان یک ایتالیایی دوباره به معرض نمایش گذاشته شود. برای نیروی محرکه این سه چرخه زیبا یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 7 اسب بخار در نظر گرفته شده است که با برق خانگی قابل شارژ است، ضمن آنکه با رکاب زدن راننده نیز قابل حرکت بوده و باتری‌ها را نیز می‌توان با همین روش تا حدی شارژ کرد.

ریزه کاری‌های ظریف و معماری فوق العاده در ساخت این ژیان سه چرخ بسیار تحسین برانگیز است در حدی که چراغ‌های 2CV مجهز به LED هستند و خورجین‌های چرمی فوق العاده به عنوان محفظه بار برای آن در نظر گرفته شده است.

طراحی ژیان

روی گلگیرها نیز کیف‌های چرمی مختص مدارک تعبیه شده و در قیمت انتهایی سه چرخه نیز محفظه‌ای کوچک برای خرید در نظر گرفته شده است. از دیگر مشخصه‌های فنی آن نیز می‌توان به کمک فنرهای ضد شوک، ترمز دستی و همچنین 6 دنده مختلف اشاره کرد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا