اخبار روز دنیای خودرو

لکسوس UX از سوی IIHS امتیاز بالایی گرفت

لکسوس UX محصول جدید این شرکت ژاپنی است که در واقع از نظر ابعاد و اندازه به عنوان کوچکترین کراس‌اوور آن شناخته می‌شود و به نوعی جای لکسوس NX را پر کرده است. این خودرو که در کنار NX تولید می‌شود، از نظر ابعاد و اندازه فقط تفاوتی در حد چندین سانتی‌متر با این خودرو دارد و هدف تویوتا از عرضه آن، فروش یک لکسوس شاسی بلند با ابعاد کوچکتر و قیمت کمتر برای در اختیار گرفتن طیف بیشتری از خریداران در کشورهای مختلف دنیاست.

این خودرو به تازگی از سوی موسسه IIHS که در آمریکا حکم موسسه تست ایمنی خودروی Euro NCAP را دارد، توانسته امتیاز کامل را دریافت کند. در این آزمایش‌ها که برای خودروهای سال 2019 کمی سخت‌گیرانه‌تر شده است، این خودرو در تست تصادف از بغل سمت سرنشین توانسته نمره قابل قبول و خوب را دریافت کند. اما این خودرو توانست در تست سیستم ترمز خودکار و اضطراری برای تصادف از جلو در سرعت‌های 19 و 40 کیلومتر در سرعت به بالاترین امتیاز دست پیدا کند.

در توضیحات این تست آمده که این خودرو باید به چراغ‌های جلو بزرگ‌تر و قوی‌تری مجهز شود، چرا که چراغ‌های LED جلو با قابلیت نوربالا به طور خودکار امتیازات ضعیفی گرفته است و حتی چراغ‌های LED منطبق شونده با مسیر که به صورت سفارشی می‌توان آن را سفارش داد هم نمره قابل قبول دریافت کرده است.

لکسوس UX امتیازی در حد و اندازه های بی‌ام‌و X1 و X2 دریافت کرده است اما از خودروی ولوو XC40 پایین‌تر است چرا که ولوو بالاترین امتیاز را در این تست‌ها کسب کرده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا