اخبار روز دنیای خودرو

آشکار شدن تصویر فضای داخل اولین شاسی‌بلند استون مارتین

شرکت استون مارتین در نظر دارد بزودی اولین شاسی‌بلند خود را تحت عنوان DBX معرفی کند. مدلی که پیش تر این شرکت بریتانیایی به رونمایی نسخه کانسپت آن نیز پرداخت.

به تازگی اولین تصویر فضای داخل کابین این کراس اوور قابل توجه به بیرون درز کرد. باتوجه به تصویر انتشاری کابین دی بی ایکس بسیار متفاوت از سایر محصولات استون مارتین است و هیچ شباهتی به این مدل با دیگر تولیدات کمپانی اصیل انگلیسی مشاهده نمی شود.

تصاویر بیرونی نسبت به تصاویر قبل تغییرات خاصی نداشته اما تاکنون تصویر کابین داخلی DBX آشکار نشده بود که در حال حاضر شاهد افشا چنین چیزی هستیم.

DBX استون مارتین قدرتمندتر از هر شاسی بلند دیگر

استون مارتین

در حالی که تا رونمایی نسخه نهایی DBX مدت زمانی باقی مانده اما فرمان، کنسول میانی و سوئیچ ها شباهت کاملی به خودروهای مرسدس بنز دارد. گویی استون مارتین می خواهد در همکاری با مرسدس بنز چنین مدلی را توسعه دهد. از این رو شباهت نزدیکی در طراحی داخلی DBX و دیگر محصولات استون مارتین مشاهده می شود.

گفته شده پیشرانه تویین توربو هشت سیلندر 4.0 لیتری AMG که پیش از این در استون مارتین DB11 و ونتیج به کار گرفته شد، برای DBX هم به کار گرفته می شود. باید انتظار داشت قدرت پیشرانه 509 اسب بخار باشد و چنین قدرتی در نوع خود بی نظیر و قابل توجه است.

در کنار چنین پیشرانه ای گیربکس هشت سرعته اتوماتیک ZF آلمان قرار دارد که یکی از برترین تولیدکنندگان گیربکس محسوب می شود. شایعاتی هم پیرامون نسخه الکتریکی DBX به گوش رسیده اما مشخص نیست آیا به حقیقت می رسد یا خیر.

زیرا تاکنون با انبوهی از شایعات مواجه شدیم و در صورت عدم تایید آن توسط استون مارتین نمی توان به آنها اکتفا کرد. از رقبا DBX باید به بنتلی بنتایگا و لامبورگینی اوروس اشاره کرد که از بهترین شاسی بلندهای بازار هستند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا