اخبار روز دنیای خودرو

تصاویری از خط تولید بی‌ام‌و سری 7 مدل 2020

شرکت بی‌ام‌و دقیقاً یک ماه پس از رونمایی فیس‌لیفت سری 7 مدل 2020 لوکس خود، مونتاژ آن را در کارخانه Dingolfing آلمان آغاز کرده‌است. از سال 1977 تاکنون بی‌ام‌و تولید سری 7 را انجام می‌دهد و تاکنون 2 میلیون دستگاه از این سدان لوکس به تولید و عرضه رسیده‌است.

البته به گفته شرکت باواریایی بیشتر تولیدات برای صادرات انجام می‌شود که این میزان بیش از 90 درصد است. چین را باید بزرگترین بازار سری 7 دانست که سال گذشته 44 درصد فروش به این منطقه اختصاص داشت.

به گفته بی‌ام‌و 80 درصد مشتریان سری 7 علاقه‌ای به مدل دو محور بلند نشان نمی‌دهند، از این رو سعی می‌کنند مدل استاندارد خریداری شود. مدل فیس‌لیفت سری 7 چهار سال پس از رونمایی نسل جدید آن معرفی شده و تغییرات طراحی بیرونی آن بیش از تغییرات داخلیست. مدل 12 سیلندر آن از حاشیه‌های مشکی رنگ بهره می‌برد و طراحی قابل توجهی دارد.

آسمان هفتم بی‌ام‌و به خط تولید می‌رسد

البته پیشتر شایعه شد نسخه 12 سیلندر سری 7 ممکن است دیگر به تولید نرسد و کمپانی تنها به تولید مدل‌هایی با پیشرانه ضعیف‌تر بپردازد. حتی اخیراً وب سایت بی‌ام‌و بلاگ گزارش داده که مدل V8S بزودی بازنشسته می‌شود.

بازگردیم به مدل 7ER فیس‌لیفت بی‌ام‌و که برخی امیدوار بودند مدل M7 را مشاهده کنند. در حال حاضر Alpina مدل تیونینگ سری 7 فیس لیفت را معرفی کرده که از طراحی فوق العاده بهره می‌برد. این سدان را باید سریعترین خودرو سدان جهان دانست که می‌تواند با پیشرانه 707 اسب بخاری به سرعت 330 کیلومتربرساعت دست یابد.

گذشته از فیس لیفت سری 7، اخیراً مدل هیبریدی شش سیلندر سری 7 استاندارد با عنوان 745e و 745Le معرفی شد. این نسخه هیبریدی تنها 394 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و نباید آن را محصول بسیار قدرتمندی از بی‌ام‌و دانست.

منبع: motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا