اخبار روز دنیای خودرو

عملکرد ضعیف نمونه پلاگین هیبریدی بی‌ام‌و سری 7 مدل 2020

هنگامی که از خودروی بی‌ام‌و سری 7 مدل 2020 رونمایی شد، چیزی که بیشتر از همه سر زبان‌ها افتاد، جلوپنجره بزرگ این خودرو بود؛ در حالی که این کمپانی علاوه بر تغییرات ظاهری، تغییراتی را نیز در بطن این خودرو اعمال کرده است. موتور جدید بی‌ام‌و سری 7 مدل 2020 از نوع پلاگین هیبریدی است. پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر 740e در مدل قبلی با پیشرانه‌ای 3 لیتری شش سیلندر در مدل 745e xDrive iPerformance جایگزین شده‌است.

موتور پلاگین این اتومبیل سری 7 بی‌ام‌و با افزایش دو سیلندر نسبت به مدل قبلی، قدرتی معادل 389 اسب بخار و گشتاور 600 نیوتن متر را تولید کرده که این مقادیر در مقایسه با موتور قبلی که قدرت 332 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتن متری را تولید می‌کرد، به طور قابل ملاحظه‌­ای بهبود یافته است.

قدرتمندتر شدن موتور در بی‌ام‌و سری 7 مدل 2020 بهبود عملکرد این خودرو را در پی داشته است؛ به گونه‌ای که این خودرو را قادر ساخته تا صفر تا صد کیلومتر را تنها در 4.9 ثانیه طی کند. خریداران بی‌ام‌و همواره از عملکرد ضعیف و قدرت پایین نمونه پلاگین هیبریدی سری 7 شکایت داشتند؛ از این جهت این کمپانی تصمیم به افزایش اندازه موتور خودرویش گرفت. حال تنها یک مشکل پیش می‌آید. با افزایش اندازه موتور، مصرف سوخت نیز به تناسب آن افزایش یافته و این یک مساله جدی است. آیا بی‌ام‌و برای این مشکل نیز راه حلی اندیشیده است؟

مصرف سوخت ترکیبی موتور پلاگین هیبریدی در مدل 745e xDrive iPerformance برابر با 10.6 لیتر به ازای هر صد کیلومتر بوده که از موتور مدل پیشین یعنی 740e که دارای مصرف سوختی برابر 8.7 بود، عملکرد ضعیف­‌تری را از خود نشان می‌دهد. اگرچه بی‌ام‌و در مدل جدیدش نسبت به مصرف سوخت بی اعتنا عمل کرده است، اما باتری مورد استفاده در آن دارای ظرفیت 12 کیلووات ساعت بوده که نسبت به باتری مدل قبلی با ظرفیت 9.2 کیلووات، شرایط بسیار بهتری را از خود نشان می‌دهد. طبیعتا باتری بزرگتر منجر به این می‌شود که مسافتی که اتومبیل می‌تواند با تنها پیشرانه برقی آن طی کند، حدود 3.2 کیلومتر بیشتر شود.

این خودروی تازه وارد کمپانی بی‌ام‌و با پیشرانه برقی خود توانایی پیمودن تنها 25 کیلومتر را دارد؛ این در حالی است که ولوو S90 که سدان دیگری با پیشرانه پلاگین هیبریدی است، توانایی طی کردن 34 کیلومتر را با پیشرانه برقی خود داشته، و مصرف سوختی برابر تنها 7.8 لیتر در هر صد کیلومتر را از خود نشان می‌دهد. مسئله مهم قیمت بالای این خودرو است، خودرویی که مصرف سوخت بسیار بالایی با وجود هیبریدی بودن، دارد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا