اخبار روز دنیای خودرو

بوگاتی به‌دنبال ساخت اتومبیل الکتریکی لوکس فوق‌العاده

بی‌شک باید برند بوگاتی را یکی از اصیل‌ترین و خاص‌ترین خودروسازان دانست. برندی که سالیان درازیست در زمینه تولید اتومبیل‌های هایپرکار فعالیت داشته و سعی در این دارد تا بهترین‌ها را به مشتریان خاص ارائه دهد.

در چند سال گذشته با معرفی شیرون پرچمدار، این شرکت به دنبال محصولات دیگریست تا سبد تولید خود را گسترش داده و متنوع سازد. اخیراً Stephan Winkelmann مدیرعامل شرکت بوگاتی اعلام داشت که کمپانی به دنبال یک مدل لوکس برای کاربری روزمره است.

چنین مدلی برخلاف شیرون لوکس و هایپرکار 3 میلیون دلاری است که برای کاربری روزمره نمی‌توان آن‌را به کار گرفت. زیرا استهلاک بسیاری داشته و تنها می‌توان به صورت تفریحی از آن استفاده کرد.

بوگاتی خودرو اقتصادی تولید می‌کند

اگر بخواهیم یک اتومبیل شهری برای کاربری روزانه را با شیرون 16 سیلندر پرهزینه مقایسه کنیم، اختلاف‌های متعددی وجود دارد. زیرا این هایپرکار برای چنین کاربری تولید نشده و همانطور که می‌دانید با یک محصول خاص از بوگاتی روبه‌رو هستیم. محصولی که شرکت فرانسوی آن را برای ثروتمندان لوکس‌سوار طراحی کرده است.

در این بین بوگاتی مناسب می‌بیند که یک مدل الکتریکی لوکس و فوق‌العاده‌ای را برای کاربری روزمره نیز ارائه دهد. Winkelmann معتقد است هنگامی که یک خودرو الکتریکی و لوکس را عرضه می‌کنیم، در حقیقت تعادلی بین عملکرد و راحتی سرنشینان در نظر گرفتیم. چنین خودرویی برای کاربری روزانه نیز گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

البته وی افزود برای ارائه چنین مدلی باید از روی تمرکز عملکرد اتومبیل دست برداشت. زیرا تمرکز روی عملکرد نیاز به پیشرانه قدرتمند و پر هزینه را به‌دنبال خواهد داشت. او در ژانویه امسال ساخت یک مدل شاسی‌بلند توسط بوگاتی را رد کرد. در حال حاضر نیز مشخص نیست این خودرو الکتریکی در چه سگمنتی قرار می‌گیرد.

وینکلمن اضافه می‌کند که هر خودرویی با توجه به برند تجاری خود قیمت می‌خورد و بوگاتی نیز در میان دیگر خودروسازان برجسته است.

منبع: thedrive

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا