اخبار روز دنیای خودرو

سدان کادیلاک CT5 در نوع استیشن و کوپه تولید نمی‌شود

در حالی‌که کادیلاک CT5 مدل 2020 همانند خودروهایی همچون بی‌ام‌و سری 3، در حال پیوستن به سری سدان جدید با نام Lux 3 است، ابعاد این خودرو به گونه‌ای است که آن را بین سری‌های 3 و 5 قرار می‌دهد. این استراتژی نسل دوم CTSها را که فروش موفقی برای کادیلاک به همراه داشت، به خاطر می­آورد. با این وجود در حالی که CTS در مدل­های سدان، کوپه و استیشن روانه بازار شد، کادیلاک CT5 مدل 2020، حداقل تا مدتی تنها به شکل سدان به بازار عرضه می‌گردد.

مایک براید، مهندس ارشد خودروی CT5 در مصاحبه‌ای با سایت Motor1 اعلام کرد که درباره استایل‌های بدنه بیش از این چیزی نمی‌توان گفت. وی پیش از این اعلام کرده بود که بدنه‌هایی چون لیفت‌بک نیز از جمله گزینه‌های این کمپانی است، اما در نهایت این بدنه‌ها مورد استفاده قرار نگرفتند. CT5 مدل 2020 در صورتی که با بدنه لیفت‌بک ساخته می‌شد، در سطوح مرتفع‌تر نسبت به فرم سدان نیاز به تحمل وزن بیشتری داشت، که این یک مساله نامطلوب بود.

منابع دیگری در جنرال موتورز اعلام داشتند که CT5 مدل 2020 به شکل کوپه و استیشن نیز عرضه نخواهد شد. این بدان معناست که کمپانی کادیلاک با عدم استفاده از بدنه دو درب و غیبت کوپه محبوبش ATS ، در زیرمجموعه کوپه‌ خودرویی ندارد.

کمپانی کادیلاک قول استفاده از معماری Alpha را که مدل‌های ATS و CTS نیز بر پایه آن هستند، در CT5 مدل 2020 داده است. فضای صندوق این خودرو برابر با 0.34 متر مکعب است. صندلی‌های آن تاشو و از نوع 40/60 است که باعث می‌شود امکان قرارگیری افراد بیشتری در این اتومبیل وجود داشته باشد. CT5 مدل 2020 در پاییز امسال برای فروش عرضه خواهد شد. احتمالا مدل CT5-V نیز پس از آن وارد بازار شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا