اخبار روز دنیای خودرو

کادیلاک CT6 و حذف یک موتور از لیست سفارشات

طرفداران محصولات کمپانی کادیلاک هنوز با مرگ موتور 2 لیتری 4 سیلندر در کادیلاک CT6 کنار نیامده بودند که این کمپانی خبر حذف یک موتور دیگر این سدان لوکس فول سایز را اعلام کرد. طبق گزارش AutoVerdict، این برند آمریکایی لیست سفارش CT6 مدل 2020 را منتشر کرده و در آن به خریداران تنها امکان انتخاب دو موتور را داده است.

در این اتومبیل برای مدل سال آینده آن تنها موتور تنفس طبیعی شش سیلندر خورجینی با حجم 3.6 لیتر و موتور تویین توربو هشت سیلندر خورجینی با حجم 4.2 لیتر به عنوان آپشن موتور باقی مانده‌اند. این خودرو در هر دو نمونه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک بوده و از جعبه دنده اتوماتیک ده سرعته بهره می‌برند.

اگر موتور هشت سیلندر خورجینی کادیلاک CT6 پلاتینیوم را در نظر نگیریم، موتور تویین توربو 3 لیتری با توانایی تولید قدرت 404 اسب بخار و گشتاور 542 نیوتن متر، قدرتمندترین موتور به حساب می‌آید. توانایی این موتور بسیار بیشتر از موتور شش سیلندر خورجینی 3.6 لیتری با قدرت 335 اسب بخار و گشتاور 336 نیوتن متر است. این موتورها به جعبه دنده اتوماتیک 10 سرعته متصل هستند.

2019 cadillac ct6 v sport new york auto show

با در نظر گرفتن تمامی این موارد، اگر تمایل به داشتن یک کادیلاک CT6 قدرتمند دارید، موتور هشت سیلندر خورجینی با حجم 4.2 لیتر، بهترین گزینه برای شماست.

با نگاه به دفترچه راهنمای کادیلاک می‌بینیم که آپشن موتور تویین توربو 3 لیتری هنوز پابرجاست. زمان مشخص می‌کند که این کمپانی چه زمانی تصمیم به خروج این موتور از لیست موتورهایش می‌گیرد.

از این رو، اگر یکی از طرفداران سدان‌های لوکس کادیلاک با موتور شش سیلندر خورجینی هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به محض اینکه توانستید یکی از این خودروها را بخرید، چون حرکت بعدی این کمپانی غیر قابل پیش بینی است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا