اخبار روز دنیای خودرو

کادیلاک در بازار چین حضور گسترده تری پیدا می کند

هرچند که امروزه کادیلاک با بزرگانی چون بنز و بی ام و نیز مقایسه می شود، اما زمانی این شرکت آمریکایی از لوکس ترین خودروسازان دنیا بود و در کنار خودروهایی که رقیب مرسدس بنز بودند، محصولاتی قابل رقابت با خودروهای انگلیسی خاصی چون رولزرویس و بنتلی نیز تولید می کرد. اما از دهه هفتاد میلادی این شرکت رو به افول گذاشت و بعد از سال 2000 به بزرگ ترین مشکلات خود رسید.

این شرکت آمریکایی این روزها خودروهای متنوعی در سبد محصولات خود دارد. هم خودروهای لوکس در سبد محصولات کادیلاک به چشم می خورد و هم خودروهای اسپرت های لوکس و شاسی بلندهایی که با محصولات مرسدس بنز، بی ام و، لکسوس و پورشه مقایسه می شوند. همچنین این زیرمجموعه جنرال موتورز، این روزها بازار بسیار خوبی در کشور چین دارد و حتی نزدیک به یک دهه است که محصولاتی را فقط مختص این بازار تولید می کند.

2

برنامه کادیلاک برای بازار چین، رساندن تعداد نمایندگی های خود به 500 عدد تا سال 2025 است که نشان از افزایش بیش از دو برابری تعداد نمایندگی های فروش آن نسبت به این روزها دارد. کادیلاک آینده جاه طلبانه ای را از آمار فروش بسیار خوب خود متصور است چرا که رشد فروش شش سال متوالی این شرکت به صورت دو رقمی ثبت می شود که از این نظر از برترین های بازار چین محسوب است.

اما برگ برنده دیگر این شرکت در بازار چین، اقبال خوب مشتریان جوان به این برند است. که طبق گفته های مدیران کادیلاک، میانگین سن خریداران خودروهای این شرکت 32 سال است که رقم بسیار شگفت آوری در دنیای خودروسازی به حساب می آید. کادیلاک که روزی خودروهای لوکس برای سیاستمداران و افراد کهنسال ثروتمند می ساخت، امروزه در اکثر محصولاتش به سمت جذب مشتریان جوان تر رفته است. این موضوع می تواند فروش این برند را در آینده تضمین کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا