اخبار روز دنیای خودرو

شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹ با طعم هنسی

شرکت مستقر در ایالات متحده هنسی به تازگی شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹ تیونینگ شده را معرفی کرد. البته بیشتر تیونینگ هنسی معطوف به پیشرانه شده و از این رو سوپراسپرت موردبحث قادر است قدرت 1200 اسب بخاری را تولید کند.

هنسی با پیشرانه در نظر گرفته شده برای شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹ ، قوی ترین مدل این کوپه را رونمایی کرد. شورولت اگرچه تا به حال نسخه موتور جلو کوروت را عرضه کرده اما در آینده نزدیک برای نخستین بار نسخه موتور وسط شورولت کوروت معرفی خواهد شد.

در نسخه استاندارد، شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹ قدرت 755 اسب بخاری دارد، اما هنسی با انجام ارتقایی روی این مدل آن را به 1200 اسب بخار افزایش داده و یک موشک زمین به زمین ایجاد کرد.

مدل معرفی شده هنسی HPE1200 نام دارد و از پیشرانه هشت سیلندر سوپرشارژ 6.2 لیتری قدرت می گیرد. علاوه بر پیشرانه، در طراحی ظاهری نیز شورولت کوروت ZR1 2019 چهره اسپرت تری پیدا کرد.

شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹

شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹ قدرتمند می شود

سه کیت در نظر گرفته شده توسط هنسی برای این کوروت به نام های HPE1000 ، HPE1200 و HPE850 هستند. همانطور که از نام آنها برمی آید، هر یک دارای قدرت 1200، 1000 و 850 اسب بخاری هستند تا افراد طبق نظر خود مدل قدرتمندتر از نسخه استاندارد را تهیه کنند.

متاسفانه کوروت هنسی از بنزین معمولی استفاده نکرده و باید بنزین اکتان 93 در آن ریخته شود. از آنجایی که ساختار این گونه پیشرانه ها متفاوت از مدل های معمول است، نمی توان بنزین های رایج هر اتومبیل را به کار گرفت و احتمال ایجاد اشکال در آن کم نیست.

هنسی برای افزایش قدرت تغییراتی در پیشرانه اعمال کرده که باید به پورت سوپرشارژر، تعویض پولی‌های پایینی و بالایی پیشرانه و چندی دیگر اشاره کرد. در کنار موتور 1200 اسب بخاری، گیربکس 7 سرعته دستی به کار گرفته شده که تطبیق بیشتری با این پیشرانه قدرتمند دارد. به گفته شرکت موردبحث، شورولت کوروت ZR1 ۲۰۱۹  هنسی در کمتر از 2.3 ثانیه به 100 کیلومتر می رسد و سقف سرعت نیز بیش از 370 کیلومتربرساعت است.

جزئیات قیمت سه کیت در نظر گرفته شده اعلام نشد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا