اخبار روز دنیای خودرو

قلب 797 اسب بخاری در دوج دورانگو!

شرکت دوج با قرار دادن پیشرانه هلکت Red Eye به قدرت 797 اسب بخار در سینه دوج دورانگو، یکی از قوی‌ترین شاسی بلندهای دنیا را ساخته است. این موتور که از سری موتورهای هلکت شرکت کرایسلر است و در حال حاضر برای محصولات دوج و جیپ استفاده می‌شود، برای اولین بار درون سینه دوج دورانگو نصب می شود تا این خود در کنار جیپ SRT8 با موتور هلکت، عنوان قوی‌ترین شاسی بلند دنیا را داشته باشند.

در حال حاضر خبری از تولید انبوه بودن این نمونه از دوج دورانگو منتشر نشده است و فعلا دورانگو Speed Trap با تغییراتی در فنربندی و سیستم تعلیق، تایرها، سیستم انتقال قدرت، ترمزها و… به یک موشک زمینی برای نقش مارشال در سری مسابقات One Lap of America آماده شده است. این موتور 6.2 لیتری سوپرشارژ 8 سیلندر خورجینی با قدرت تولیدی 797 اسب بخار، در حدود 322 اسب بخار از نمونه فعلی SRT8 دورانگو قوی‌تر بوده و به یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک مجهز شده است. این گیربکس در حالت عادی تقسیم گشتاور را به صورت 40 درصد جلو و 60 درصد عقب انجام می دهد که در حالت مسابقه این اعداد به 30 و 70 درصد تغییر می کنند.

feature 3 1556915850

دوج اعلام کرده است که قرار دادن این موتور به‌جای موتور استاندارد SRT8 قبلی، کار سختی نبوده و چون اساس این دو پیشرانه یکی است، این کار به سادگی صورت گرفته و حتی وجود سوپرشارژر در بالای پیشرانه نیز مشکل ساز نبوده است. از این رو شاید این شرکت نیز به طور انبوه، اقدام به قرار دادن این پیشرانه روی شاسی بلندهای خود کند.

مسابقات One Lap of America در هشت ایالت آمریکا دنبال می شود و شرکت کنندگان در طول یک هفته برگزاری مسابقات در مجموع بیش از 5800 کیلومتر مسیر را طی خواهند کرد. نظر شما در رباطه با این خودروی مخصوص چیست؟

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا