اخبار روز دنیای خودرو

خودروهای برقی آینده خوبی خواهند داشت

این روزها افرادی زیادی در ذهن خود به دنبال خرید یک خودروی برقی در آینده هستند چرا که هزینههای جاری این خودروها به خاطر مصرف سوخت کمتر و یا حتی مصرف صفر آن‌ها در مدل‌های تمام الکتریکی، باعث می‌شود که بسیاری از افراد به دنبال خرید این خودروها باشند. برای مثال طبق آماری که در کشور انگستان گرفته شده است، دو پنجم از رانندگان تصمیم دارند که در آینده خودروهای برقی بخرند. به این ترتیب در کشور انگلستان از بین 30 میلیون دارنده خودرو ،در حدود 12 میلیون تصمیم دارند که در دو سال آینده یک خودرو برقی بخرند و این در حالی است که همین تعداد در دو سال قبل از این آمارگیری کمتر از 5 میلیون نفر بوده است.

در این میان قیمت خودروهای برقی نیز یکی از عواملی است که خریداران در کشورهای مختلف نسبت به آن ابراز نگرانی می‌کنند که البته مالیات کمتر و هزینه‌های جاری کمتر در آینده می‌تواند تشویق کننده خریداران این خودروها باشد. در این باره از حدود 2 هزار راننده سوال شده است که در حدود 24 درصد نسبت به قیمت این خودروها نگران بوده‌اند که البته باز هم نسبت به 47 درصد سال پیش، کاهشی در حدود 50 درصد را نشان می دهد.

 یکی دیگر از نگرانی‌های رانندگان در مورد زمان طولانی شارژ این خودروهاست که البته باز هم این آمار در سال جاری بیش از 50 درصد کاهش را نشان می‌دهد. طبق قوانین برخی کشورهای اروپایی، تا چند سال دیگر تردد خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند، ممنوع خواهد شد و از این رو شرکت‌های مختلف به دنبال جذب خریداران خودروهای برقی و هیبریدی در آینده خواهند بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا